5. november 1996 kell 22:00

Kauburi äri eravaldusse

Eile kirjutasid Tartu linnavalitsuse ettevõtluse- ja välissuhete osakonna juhataja Madis Lepajõe ja hulgifirma Rain juhatuse esimees Toomas Raud alla Kauburi kaubamaja aktsiate ostu-müügilepingule. Müügihind oli 3,01 miljonit krooni ja ostja sai kaasa viie miljoni kroonise kohustuse Põhja-Eesti Panga ees.

Müügihind oli suhteliselt madal, sest Raini kanda jäid ka linnavalitsuse kui ettevõtte senise omaniku kohustused, kommenteeris Madis Lepajõe.

«Linnal pole otstarbekas kaubamaja omanik olla,» lausus Lepajõe. Linnavalitsus on langetanud ka põhimõttelise otsuse munitsipaalettevõtte Kesklinna Kaubahall müümiseks.

Neli aastat tagasi õlle hulgimüügiga alustanud AS Rain on kiiresti kasvanud arvesta-tavaks hulgimüügiettevõtteks Lõuna-Eestis. Firma tänavuseks aastakäibeks planeerivad ettevõtte juhid 92--94 miljonit krooni.

«Ehitame seni kahjumiga töötanud munitsipaalkaubamaja ümber kaasaegseks müügikeskuseks,» rääkis ASi Rain juhatuse esimees Toomas Raud tulevikuplaanidest. Tema sõnul suureneb kindlasti pakutavate kaupade nomenklatuur, kasutusele võetakse praegu tühjana seisev kaubamaja kolmas korrus. Rain liidab oma hulgilao Kauburi omaga, et seniselt äärelinna krundilt kesklinnale lähemale jõuda.

«Kaubamajas on ligi üheksa miljoni krooni eest seisvat kaupa ja osa sellest tuleb kindlasti alla hinnata,» ütles Toomas Raud. Tema sõnul on Kauburi kohustused kaubatarnijate ees päris suured.

«Kindlasti saab kaubamaja ka uue nime, aga seda ei oska praegu veel nimetada,» märkis Raud.

Hetkel kuum