7. november 1996 kell 22:00

ERA Pank ostis Tallinnas maja

ERA Panga nõukogu esimees Andres Bergmann teatas, et maja renoveerimiseks kulutab ERA Panga tütarfirma Barclay Kinnisvara 15 miljonit krooni, töid hakkab tegema arhitektuuribüroo ITCM ning renoveerimistööd peaksid lõppema järgmise aasta aprillis. Kui palju ERA Pank hoone eest maksis, Bergmann avaldama ei nõustunud.

Bergmann lisas, et majas saavad uued ruumid lisaks pangale ja kindlustusseltsile Polaris ka ERA Liising ja teised valdusühingusse PRO Invest kuuluvad firmad. Andres Bergmann on PRO Investi juhatuse esimees ja Polarise nõukogu esimees.

Polarise juhatuse esimees Martin Kuusik märkis, et uues majas on pinda umbes tuhat ruutmeetrit ning majja tuleb Polarise esindus, mis seni asub Raekoja platsil, kuhu klientidel on autoga raske juurde pääseda.

ERA Panga Tallinna esindus asub hetkel Kaarli puiesteel muusikaakadeemia ruumes. Andres Bergmann lisas, et ERA Pank pole veel otsustanud, mida teha ERA Pangaga seotud firmadele kuuluvate ruumidega pärast äsja ostetud maja renoveerimistööde lõppemist.

Sotsiaalkindlustusamet lahkus Estonia puiesteelt eelmise aasta novembris. Sotsiaalkindlustusameti peadirektor Külli Pedak selgitas, et maja tagastati perekonnale Puhk, kellega sotsiaalkindlustusamet kokkulepet ei saavutanud. «Neil oli seal mitu perekonda ja suured perekonnaprobleemid,» selgitas Pedak.

«Maja oli kitsaste koridoridega ja käest lastud,» lausus Pedak. «Kui pank selle sai, siis võib-olla teeb selle piisavalt hästi korda.» Endine sotsiaalminister Marju Lauristin soovis jätta maja sotsiaalkindlustusametile, kuid lõpuks otsustati maja siiski omanikule tagastada.

ERA Pank on seni tegutsenud regionaalpangana, panga peakontor asub Tartus mõne aasta eest valminud majas. ERA Panga bilansimaht oli oktoobri lõpu seisuga 499,8 miljonit krooni. ERA Pank on ainus Eesti kommertspank, kelle peakontor ei asu Tallinnas.

Hetkel kuum