18. november 1996 kell 22:00

Levi on põhjanaabrite eelistatuim kuurort

Polaarjoone taga paiknev Levi on tõusnud suusarahva lemmikuks. 36 laskumisnõlva, murdmaarajad tundras ja troopiline supelasutus loovad erilise puhkuseõhkkonna.

Noorte lemmikaladeks on kujunenud telemark-suusatamine ja lumelauaga laskumine. Pikim laskumisrada on 2500 meetrit.

Kehakinnitust pakkuvaist mägikohvikuist soositum on panoraamkohvik ?Tuikku?, kust avaneb suurepärane vaade ümbruskonna tundratele.

Vahelduse otsijad saavad tänavusest hooajast sama mäepiletiga minna laskuma ka Ylläse nõlvadele, kus kõrgusevahed on suuremad.

Pärast suusatamist tasuks lõõgastuda Levitunturi hotelli troopilises supelmajas, kus võib väsinud liikmeid ka nn pärlivannis leotada. Levitunturi hotelli sauna ja basseinide kasutamine maksab täiskasvanule ca 160 krooni.

Ööbimiseks võib valida nii hotelli kui puhkemaja (mökki).

Hotellides saab peale hommikusöögi tavaliselt tellida ka poolpansioni, majakestes on täiuslikult sisustatud köögid.

Tihti on majakeste juures oma saun. Põhihooajal kulgeb majutuspaikade ja suusaliftide vahet spetsiaalne tasuta Skibus.

Inimeste ettevõtlikkus paistab silma igal sammul. Pühapäeviti sõidetakse põhjapõtradega, teisipäeviti koerterakendiga või osaletakse ?Poropeijaistel?, kus vanu kombeid järgides nauditakse laplaste rahvustoite.

Seiklushuvilistele soovitan mootorkelgusafarit koos traditsioonilise kohvihetkega saami jurtas. Levi kuulus afterski pakub meeldivat ajaveetmist hommikutundideni.

Hullu Poro restoran ja ööklubi on kujunenud noorte suusatajate lemmikuks.

Suusavarustuse laenamisel vastutab klient selle kahjustamise eest. Seepärast soovitan spetsiaalset reisikindlustust, mis korvab vastavad kahjud.

Suusareise Lapimaale saab broneerida kõigis suuremates reisibüroodes. Esmast või ülipõhjalikku teavet oleks aga kõige targem hankida Tallinnas asuvast Soome turismiarendamise keskuse Eesti esindusest.

Reisibürood pakuvad nii nädalasi kui nädalalõpupakette. Hinnaskaala kõigub sõltuvalt kaaslaste arvust, majutuse tüübist, hooajast jne. Suusanädala väljaminekuks tasuks ühe inimese kohta arvestada siiski vähemalt 6000--7000 krooni. Soodsaim on osta Soome raudtee RongSki pakett või Finnairi Lumiloma valmispakett, mis sisaldab transpordi alates Helsingist, majutuse koos hommikusöögiga.

Suusapuhkus kujuneb kõige kallimaks ajavahemikus 21. detsember -- 4. jaanuar ja 15. veebruar -- 16. aprill.

Hetkel kuum