19. november 1996 kell 22:00

Kuritegelikud grupid kasutavad ära heategevusorganisatsioone

Aastatel 1991--92 andis Venemaa valitsus Afganistani sõjaveterane ühendavale organisatsioonile rea soodustusi aktsiisi- ja impordimaksude tasumisel. Suurte tubaka- ja alkoholikoguste impordil võis soodustustest teenitud aastatulu ulatuda sadadesse miljonitesse dollaritesse. Sellest rahast jõudis aga vaid tühine osa nende kätte, kellele see oli esialgu mõeldud. Kontrolli raha ning organisatsioonide üle haarasid enda kätte maffiagrupid.

Süüdistusi kasvulava loomises organiseeritud kuritegevusele pareerib Venemaa valitsus väitega, et maksusoodustuste tagamine oli ainus võimalus toetada riigi vaeseid ja vigaseid.

Maksuprivileege nautis ka Vene õigeusu kirik, kelle arvele langes selle aasta alguses 10 protsenti sigarettide impordist. Samuti kuulub kirikule osalus suures naftat eksportivas kompaniis.

Veteranide privileegid kaotati tänavu seoses suurenenud survega rahvusvaheliselt valuutafondilt, kes nõuab Venemaalt maksudest kõrvalehoidmist võimaldavate seaduseaukude lappimist. Soodustused kaotati ka rahvusliku spordi toetamiseks loodud fondilt, mis loodi selleks, et koguda raha olümpiameeskonna toetamiseks. Tippaegadel importis fond maksuvabalt alkoholi ja tubakatooteid enam kui 600 miljoni dollari eest. Kui aga jõudis kätte aeg saata olümpiameeskond Atlantasse, oli raha haihtunud. FT-TE

Hetkel kuum