2. detsember 1996 kell 22:00

Vana Tallinna saatus selgub nädala lõpuks

Hansatee ja Inreko Laevad loodavad selle nädala jooksul jõuda kokkuleppele, millise firma all ja millal võiks Tallinna--Helsingi liinile tuua tagasi reisilaeva Vana Tallinn, ütles ASi Inreko Laevad juhatuse esimees Henn Ruubel.

Henn Ruubeli sõnul tuleb Vana Tallinn, mis praegu on remondis, nädala lõpus dokist välja ja on taas valmis Tallinna--Helsingi liinil sõitmist alustama.

Ruubeli ütlusel loodeti läbirääkimised Vana Tallinna saatuse üle lõpetada kiiremini. Et aga pooled on mõnes küsimuses eriarvamusel, ei ole rahuldavat lahendust tänaseks leitud, lisas ta.

Samas on nii Ruubel kui ka ASi Hansatee tegevdirektor Enn Pant avaldanud lootust, et reisilaev Vana Tallinn hakkab lähiajal taas Tallinna--Helsingi liinil Hansatee omanduses sõitma.

Ruubel rääkis, et tänaseks on jõustunud eelmisel nädalal Hansatee ja Inreko Laevade vahel sõlmitud kokkulepe, mille kohaselt pooled loobusid rahalistest- ja muudest pretensioonidest.

Pandi kinnitusel oli Hansatee rahaline pretensioon Inreko Laevadele 32 miljonit ja Inreko Laevade nõue Hansateele 35 miljonit krooni.

Ruubeli ütlusel on kokkuleppe teksti heaks kiitnud kõik Hansatee aktsionärid, mis oli selle jõustumise üks eeltingimus. ÄP

Hetkel kuum