5. jaanuar 1997 kell 22:00

Kaabel-TV firmad esitavad linnale oma argumendid

Jaak Vihmandi sõnul tutvuvad materjalidega nii linnaosa valitsus kui halduskogu, kes seejärel otsustavad oma edasise tegevuse telesõja küsimustes. Halduskogu 23. detsembri otsuse kohaselt peab linnaosa valitsus läbi töötama telesignaali õiguslikud küljed.

Lisaks Haabersti valitsusele tegeleb kaablioperaatorite vahelise vaidluse lahendamisega ka politsei.

STV asepresidendi Raivo Mihkelsoo kinnitusel esitas tema juhitav firma Haabersti politseijaoskonnale taotluse algatada kriminaalasi STV kaablite lahtiühendamise tellinud ASi Levicom vastu.

Ka Tallinna Kaabel-TV on juhatuse esimehe Peep Põldsammi sõnul taotlenud oma kaablite lõhkumise pärast kriminaalasja algatamist.

Haabersti linnaosa valitsuse kinnisvarahoolduse osakonna juhataja Peeter Pusta kinnitusel on Tallinna Kaabeltelevisioonil erinevalt STVst õigus pakkuda Tallinnas kaabeltelevisiooniteenust. «Tallinna Kaabeltelevisioonil on leping linnaga kaabeltelevisiooni edastamise kohta, samuti kokkulepe meie kui majavaldajatega Haabersti ühisantennisüsteemide hooldamise suhtes,» selgitas Pusta.

Tallinna Kaabeltelevisiooni omanikfirma, ASi Levicom juhatuse esimehe Tõnis Paltsi kinnitusel seisab mõlemas nimetatud lepingus, et Tallinna Kaabeltelevisioonil on ainuõigus neid teenuseid pakkuda.

Raivo Mihkelsoo kinnitusel nõustus Levicom kompenseerima STV-le tekitatud kahju. Tõnis Paltsi sõnul hüvitab tema firma kahju aga vaid siis, kui tuvastatakse Levicomi ebaseaduslik tegevus.

Kaabeltelefirmade vaheline telesõda algas möödunud aasta 19. detsembril, kui AS Kevadjuga alustas ASi Levicom palvel konkureeriva kaabelteleoperaatori STV võrkude läbilõikamist ja lahtiühendamist.

Ööl vastu 20. detsembrit lõhuti STV Õismäe saatekeskuse magistraalkaabel, mistõttu jäid telepildist ilma STV Õismäe kliendid. Levicom põhjendas lõhkumist, et STV kasutab vananenud tehnoloogiat ja häirib telepilti.

Samal ööl lõhuti mitmest kohast ka Tallinna Kaabeltelevisiooni fiiberoptiline kaabel. 20. detsembril lubasid kaablifirmade esindajad Tallinna linnavalitsusele, et teineteise võrke enam ei lõhuta. Kolm päeva hiljem rikkusid seni tabamata kurjategijad kahest kohast taas Tallinna Kaabeltelevisiooni kaabli.

Mõlema firma esindajad on kinnitanud, et said telesõja tagajärjel sadu uusi kliente.

Hetkel kuum