21. jaanuar 1997 kell 22:00

Eesti ja Soome maakonnad koostöös

Kolme Eesti ja kolme Soome maakonna koostöö raames näeb töögrupp ette nn helesinise turismikoridori rajamist Eesti väikesadamate kaudu Peipsi järve äärde. Projekt hoogustaks Jõgevamaa taluturismi arendamist ning Peipsi järve kasutamist turismipiirkonnana, refereeris valmivat koostöölepet Meikop.

Meikopi sõnul on Jõgevamaal puudu hästitasustatavatest töökohtadest ja turismindus aitaks seda viga parandada. Ühtlasi pakuks turism hästitasuvat teenistust neile, kes mingil põhjusel on talutöödest eemale jäänud.

Viljandimaa ettevõtluskeskuse Jõgeva osakonna juhataja Siiri Einaste sõnul oleksid turismiprojektid atraktiivsed välisinvestoritele, kes seni on raha paigutanud peamiselt Jõgevamaa toiduainetetööstuse ettevõtetesse.

Meikopi sõnul võidavad Eesti maakonnad projektis osalemise läbi eelkõige sellega, et maakondade turismiobjekte reklaamitakse valmivates turismialastes väljaannetes. Kohalikud väikeettevõtjad ja talunikud on Meikopi sõnul turismi arendamisest väga huvitatud. Investeeringuid vajab peale Peipsi järve ümbruse ka Põltsamaa kavandatav hotelliprojekt.

Eesti-Soome maakondade vahel 1995. a algatatud ühisprojektis osalevad Eestist Jõgeva-, Lääne- ja Ida-Virumaa. Raha turismialaste projektide finantseerimiseks on soomlased taotlenud ELilt.

Hetkel kuum