28. jaanuar 1997 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Soome eraldab sel aastal Balti riikidele ja Venemaale 220 miljonit marka, teatas Kauppalehti.

Abiraha on niisama suur kui mullu, kuid 100 miljoni võrra väiksem kui 1994. aastal.

Lähitulevikus abiraha toel finantseeritavatest projektidest on silmapaistvaim Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupanga (EBRD) koordineeritud Peterburi veevarustussüsteemi projekt, mille esimene etapp peaks käivituma järgmisel sügisel. Projekti kogumaksumus on 250--300 miljonit dollarit. BNS

Läti teedeministri Vilis Kri?topansi sõnul võib lähitulevikus Ventspilsi ja Rootsi Norrköpingi vahel alata kaubapraamiühendus.

Sellise ettepaneku tegid Norrköpingi esindajad läinud nädalal Rootsis toimunud seminaril «Äritegemisvõimalused Lätis».

Norrköpingit läbivad Lääne-Eruoopast Venemaale sõitvad rongid. Kaubarongid saadetakse praamiga Norrköpingist Soome, kus neil vahetatakse rattad, kuna Euroopas ja Venemaal on erinev rööpalaius.

Sama võiks teha ka Ventspilsis, kuna Venemaale saab Läti kaudu lähemalt. BNS

Rahvusvahelise valuutafondi (IMF) juhatus kinnitas 48 miljardi dollari suuruse fondi moodustamise, mille eesmärk on kaitsta rahvusvahelise rahandussüsteemi stabiilsust.

Nn uus laenuleping kahekordistab rahasummat, mida IMFil on liikmesriikides tekkinud kriisolukordade likvideerimiseks võimalik kasutada.

Kriisifondi loomiseks andis ajendi kahe aasta tagune Mehhiko majanduskriis, mis ohustas kogu maailma rahandussüsteemi, kuna laienes ka teistesse arenguriikidesse ja nõudis tohutut päästepaketti, mille põhiraskus langes IMFile ja USA-le. REUTER-ETA

Moskva linnavalitsuse otsuse kohaselt luuakse Moskva fondibörs, et arendada linna fondituru infrastruktuuri ning tuua käibesse täiendavaid finantsressursse.

Lähiajal määratakse kindlaks oksjonite, väärtpaberitehingute ja rahaliste tehingute põhimõtted. Lisaks on välja töötatud tehingute, börsi depositooriumi ja infosüsteemide kontrolli meetmed ning börsi rahapoliitika metoodika.

Juba on loodud ka garantiifond börsil osalejate ja nende klientide riskide garanteerimiseks. RIA NOVOSTI-ETA

Hetkel kuum