4. veebruar 1997 kell 22:00

Infrastruktuur on Tiskres erakätes

Tiskre elamurajooni esimene järk valmib lõplikult veebruari lõpus. Viimaste aastate suurima kinnisvaraprojekti keerulisemaks probleemiks osutus infrastruktuuride rajamine ja nende edasine haldamine.

Seadusega on infrastruktuuride väljaehitamise kohustus pandud omavalitsustele. Kodumajagrupi direktori Urmas Lauri sõnul pole aga Tallinnas ühtegi kohta, kus väljaehitatud infrastruktuuri tase lubaks alustada kinnisvaraarendust. Ka Tiskres tuli Kodumajagrupil endal investeerida infrastruktuuride rajamisse 20 miljonit krooni. Praegu omab Kodumajagrupp Tiskres elektriliine, alajaama ning vee- ja kanalisatsioonivõrku. Kuna riiklikel ettevõtetel puudub raha nende kommunikatsioonide väljaostmiseks on Kodumajagrupp nende edasiseks haldamiseks moodustanud Tiskre Kinnisvarahoolduse OÜ.

Ka teid ja platse pole omavalitsus võimeline välja ostma, mistõttu jäävad need eraomandusse. See loob teoreetilise võimaluse kinnise elamurajooni tekkimiseks.

Enamik 28 majast projekteerinud Voldemar Herkeli sõnul tuleb tal iga päev tegeleda projekti muudatuste tegemisega. Tellijate soovil on muudetud hoonete välisilmet ja ka kasutatavaid materjale. Herkeli väitel tihti ebaõnnestunult.

Lauri sõnul oli algne projekt vajalik eelkõige esialgse ehitushinna ja kinnisvara müügihinna määramiseks.

Hetkel kuum