Siemens Nixdorfi kiipkaardilugejaga (Chipcard reader) arvutite kasutamine on lihtne -- soovides arvutit sisse lülitada, piisab oma kiipkaardi asetamisest lugejasse. Kontrollinud, et kiipkaardiga arvutis tohib töötada, võib süsteem küsida täiendavat parooli ehk PIN-koodi, mida ta võrdleb BIOSis oleva salasõnaga ning edasi toimub kõik nagu tavalise arvuti puhul. Juhul kui nüüd keset arvuti kasutamist kiipkaart eemaldada lugejast, lülitub arvuti automaatselt välja. Kiipkaartidega saab määratleda arvutikasutaja erinevaid õigusi: personaalset, grupiliikme, administraatoritaseme ja nn «superuseri» taset.
Siemens Nixdorf on oma kontoriarvutite mudelitele Scenic Pro C5/M5 ja C6/M6 lisanud kiipkaardilugeja kasutamise võimaluse. Arvuti turvalisust suurendav seade väldib arvuti lubamatut kasutamist, kaitstes seda nii BIOSis kui ka operatsioonisüsteemi tasanditel. Kiipkaartidel põhinev süsteem SICRYPT®, kus kiipkaarti kasutatakse samaaegselt nii arvuti sisse-välja lülitamiseks, kui ka kaardi omaniku tegutsemisõiguste määramiseks arvutisüsteemis, lubab loobuda senikasutatavatest klaviatuurilt sisestatavatest paroolidest ning asendada need üheainsa lihtsalt kasutatava kiipkaardiga. Lisaks võimaldab see kasutada tavaarvuteid hoopis uuel moel -- analoogselt telefonisüsteemiga Interneti tööjaamadena, tasulise informatsiooni müügiks, raamatukogudes jne.
Seotud lood
Ettevõtte või sõpruskonna jaoks sündmuse planeerimine ei pea olema peavalu, kus ürituse eestvedaja end peo toimumise ajaks tühjakspigistatud sidrunina tunneb. Restoran Lee ja Lore Bistroo meeskond, kes avas suvel kaks uut põnevat kohta – restorani UMA ja kokteilibaari Lessner –, korraldab just sinu vajadustele vastava õhtu, sätib paika menüü ja kannab hoolt ka meelelahutusliku poole eest.
Enimloetud
5
Kahjum parandati suuremaks
Hetkel kuum
Kahjum parandati suuremaks
Berkshire Hathaway kontol seisab rekordiline summa
Tagasi Äripäeva esilehele