16. veebruar 1997 kell 22:00

Mahlatehas kaasab taanlaste raha

1994. a Megaliidu ASi nime all mahlatootmist alustanud firma peatas Farmer Johni mahlade valmistamise 1996. a septembris, kuna tekkisid finantsraskused ning ei suudetud enam varuda tooret.

Nüüdseks on ettevõte kaasanud uue aktsionäri -- Taani firma Swan Invest, kelle abiga paigaldatakse veebruari jooksul tehasesse uued seadmed. Uues ettevõttes kuulub Swan Investile 40% aktsiapakist, ülejäänu jaguneb kahe moskvalase ja Eestis elava Vladimir Jerjomini vahel.

Jerjomin ütles, et taanlaste investeering on esialgu 130 000 dollarit, millest peaks piisama, et tehas uuesti käivitada. «Neil on nii palju raha, et nad investeerivad igale poole, kus on vaja,» kirjeldas ta Swan Investi.

Kui varem müüs firma mahlad peamiselt Venemaale, siis nüüd kavatsetakse enamik toodangust turustada Eestis. «Meil on mõttekam müüa siin, sest siin on hind kõrgem kui Venemaal,» lausus Jerjomin.

Tehase tootmismahuks kavandatakse 3000 tonni kuus.

Konkureeriva mahlatehase ASi Epeks Tootmine tootmisdirektori Marianne Põldääre sõnul on ASi Swan Megaliidu kavandatav 3000tonnine toodangumaht Eesti turu jaoks liiga suur. «Et olla Eestis turuliider, selleks on 3000 tonni täiesti piisav kogus,» lausus ta.

Hetkel kuum