27. veebruar 1997 kell 22:00

Ärimehed soetasid kunsti

ASA Kindlustuse omaniku Leonid Apananski sõnul tegi ta teadliku valiku. «Nimetatud kunstniku akvarellid meeldivad mulle,» kinnitas ta. Kummagi akvarelli alghind ei ületanud oksjonil 2000 krooni.

Eesti Panga asepresident Heldur Meerits maksis Naima Neidre ofordi «Eemalduv helendus» eest 4800 krooni, teose alghind oli 1500 krooni.

Tallinna lastehaigla toetusfondi tegevdirektori Liis Klaari sõnul saadeti oksjonil osalemiseks välja 450 kutset. Osalejate seas oli nii eraisikuid kui firmasid. «Paljud kutsutud, kes oksjonil ei osalenud, lubasid toetusfondi toetada rahaülekandega,» ütles Klaar.

Kolmapäeval toimunud kunstioksjoni puhastulu oli 90 875 krooni, ära müüdi kõik 28 tööd. Klaari sõnul teenis lastehaigla toetusfond esimesel sarnasel oksjonil 53 000. Seekord oli tema sõnul eesmärk teenida 100 000 krooni.

Leonid Apananski sõnul küsitakse väga palju raha sponsorluse jaoks, kuid vahel toob see kaasa ebameeldivusi. «Oksjoni käigus on palju meeldivam kedagi rahaliselt toetada,» kinnitas ta.

Liis Klaari sõnul tahab lastehaigla toetusfond selle aasta tulust kümme protsenti väärtpaberitesse paigutada. «See on riskantne ettevõtmine, kuid eelnevalt on ju võimalik asjatundjatega konsulteerida,» lisas Klaar.

Tallinna lastehaigla toetusfond tahab sel aastal koguda 1,5 miljonit krooni, mullu koguti miljon krooni.

Hetkel kuum