3. märts 1997 kell 22:00

Leimann nõustus Eesti Gaasi taotlusega

Gaasipliidi omanikele tuleb hind kõige kõrgem, sest Eesti Gaasi kulud nende teenindamisel on väga suured, ütles Eesti Gaasi peadirektor Aarne Saar.

Eesti Gaas taotleb hinna eristamist väiketarbijatele alates 1. maist. Täna maksavad kõik elanikud ühe kuupmeetri maagaasi eest 1 kroon ja 70 senti.

Gaasipliidi omanikud hakkavad maksma taotluse kinnitamise järel ühe kuupmeetri maagaasi eest kaks krooni ja 25 senti ning kiirveesoojendaja omanikud üks kroon ja 90 senti.

Teistel maagaasi tarbijatel jääb hind samaks või langeb.

Jaak Leimann kinnitas, et on põhimõtteliselt nõus elanikele müüdava maagaasi hinna diferentseerimisega. «Kuna tänane valitsus on vähese otsustusvõimega, siis hinda ära ei otsustatud,» lisas ta. Hinna kinnitamine jääb Leimanni teatel ametisse astuvale uuele valitsusele.

Aarne Saare kinnitusel ei kata ka uus gaasipliidi omanikele mõeldud maagaasi hind kõiki firma kulusid gaasi müügil. «Aga on üsna selle lähedal,» täpsustas ta. Seetõttu peavad sada tuhat gaasipliidi omanikku olema Saare sõnutsi valmis, et neile müüdava maagaasi hind võib tulevikus veelgi tõusta.

Veesoojendaja- ja katlaomanikele Saar uut hinnatõusu ei ennustanud. «Neil on optimaalne tase maailmaturu hinnaga,» põhjendas ta.

Majandusminister veendus kohtumisel, et ühelgi suuraktsionäril ei ole huvi suurelt kokku osta avalikku müüki minevaid Eesti Gaasi aktsiaid, tähendas Saar.

Jaak Leimanni huvitas, kuidas näeb välja Eesti Gaasi juhtimine ja milliseks kujunevad aktsiaosalused pärast aktsiate müüki. Et Eesti Gaasi senised aktsionärid on teatanud 17 protsendi aktsiate puhul eelisostuõiguse kasutamisest, müüb riik väikeaktsionäridele 12 protsenti seni riigile kuulunud aktsiatest. Riigile jääb pärast aktsiate müüki 10 protsenti Eesti Gaasi aktsiatest, mis tagab ühe ettevõtte nõukogu liikme koha, lausus Saar.

Pikema ettekande Eesti Gaasi erastamisest teeb Aarne Saar reedesel energeetikanõukogu koosolekul.

Hetkel kuum