5. märts 1997 kell 22:00

Näpunäiteid kulumaterjali kasutamise kohta

Et vältida pakendist lahtivõetud ja kasutatud tindikasseti prindipea kuivamist kasseti seismajäämisel, tuleks prindipea katta pakendis oleva kleepsu ja plastmassklambriga, mis suleb tindipea hermeetiliselt. Vastasel juhul ei aita kuivanud tindipea puhul isegi mitmekordne puhastamine.

Tindikasseti korduvaks täitmiseks on eraldi müügil ca 500 krooni maksvad tindiballoonid, mida soovi korral võib kasutada. Samas on tindikasseti mitmekordne täitmine üsna tülikas protseduur, mille kestel peab jälgima, et tint kassetis ka pidama jääb ja kogu ümbrus tinti täis ei oleks.

Koopiamasinatahm on eri tootjatel erineva koostisega, ühesugused pole ka erinevate markide puhul kasutatavad toonerid. Ühe masina tahma ei tohi teise masinasse panna, kuna see võib seadme rikkuda. Kui ei olda täiesti kindel tahma kvaliteedis ja masinasse sobivuses, ei tohi kassetti ise täitma hakata.

Kui koopiamasina tooner satub riietele, ei tohi seda pesta kuuma veega, kuna osa toonereid kinnituvad kuumutamisel ega tule seejärel kunagi riietelt ära.

Kvaliteetne paber on eriti oluline koopiamasina puhul. Jälgida tuleb, et paljundusmasina paber oleks tolmuvaba. Varasemast ajast tuttav puu- ja metallitükke sisaldav hallikarva paber rikub koopiamasinat.

Tindiprinteris kasutatav ebakvaliteetne paber ei riku küll printerit, kuid hea paberi kasutamine on oluline pildi kvaliteedi seisukohalt -- kehval paberil head pilti ei saa. Kes tahab saada veekindlat trükki, sel on soovitav kasutada spetsiaalset printeripaberit, mis sisaldab tavalisest paberist rohkem liimi ja on väljanägemiselt hästi sile. Seetõttu ei valgu tint paberikiududesse ja tähed ei lähe äärest karvaseks. Taolise paberi pakendil ei pruugi olla näidatud, et tegemist on veekindla printeripaberiga, mistõttu tuleb konsulteerida müüjaga.

Kontoritehnikas kasutatavaid kilesid on laias valikus. Grafoprojektoritega näidatavaid kilesid, millele saab viltpliiatsiga kirjutada, ei tohi panna ühtegi masinasse, kuna need kas sulavad sinna sisse või tindipritsprinteri puhul jookseb tint laiali. Oma kiled on tindipritsprinteri, laserprinteri ja koopiamasina jaoks, jagunedes omakorda konkreetsete masinate vahel. Kiledele on tavaliselt peale kirjutatud, mis masinasse need sobivad, mistõttu kilet ostma minnes peab teadma masina marki. Kilesid kasutades tuleb jälgida, et need lastaks masinast läbi õiget pidi. Igal kilel on mingi märgistus -- taustpaber, pabeririba või ümaralt lõigatud serv. Kile õige kasutusviis on kirjas seadme kasutusjuhendis.

Kilede kaitsmiseks on soovitav kasutada kiletaskuid, mille sisse kile pannakse. Taskud kaitsevad kilesid näpujälgede ja kriimustuste eest. Kui kriips on kilele tekkinud, siis aitab kiletasku seda optiliselt kokku sulatada. Küljelt perforeeritud kilesid on mugav hiljem kausta köita. Kiletaskute erineva laiusega paberserv varjab ühtlasi grafoprojektori klaasilt tuleva üleliigse valguse, nii et ekraanil paistab vaid vajalik A4 formaat. Paberiservadele saab kirjutada märkmeid.

Hetkel kuum