12. märts 1997 kell 22:00

Laineline sein meenutab merd

- Uusi bürooruume otsides oli ASi Marine Bunker tegevdirektori Juri Kovali kinnisideeks vaade merele. Sobiv koht leiti endistes RETi tööstusruumides.

Büroo arhitektuuriline lahendus on seotud firma tegevusala merendusega. Nii on koridori tööruumide poolne sein kujundatud lainena. Piisava päevavalguse tagavad seinte klaasmetallprofiilidest osad, mille on valmistanud AS Terg. Seotust mere ja laevadega väljendab ka vestibüüli sinine võrkripplagi ning mõned ümmargused siseaknad. Ühtlasi annab sinine võrklagi oma avatusega kommunikatsioonidele muidu madalatele ruumidele juurde kõrgust. Samuti viitab merele büroo sinistes ning hallides toonides värvilahendus.

Büroo plaanilahendus järgib tellijale vajalikku ruumiprogrammi. Liftihallist pääseb vestibüüli, kus paikneb ASi Raitmööbel valmistatud sekretärilett. Sekretäriruumi kõrval on tehniline ruum arhiivi jm sekretäritööks vajalikuga. Firmajuhi kabinetile kõige lähemal on pearaamatupidaja ruum. Teisedki tihedamalt suhtlevad osakonnad paiknevad kõrvuti ning on omavahel ühendatud.

Sisearhitekt Taimi Rõugu sõnul tegi projekteerimise problemaatiliseks akende paiknemine ainult ühes seinas. Hoone akendepoolsesse külge paigutati kabinetid ja kaks avabürood. Korruse pimedamale poole on projekteeritud ümara põhiplaaniga nõupidamiste ruum, mis on ühendatud sauna- ja köögiplokiga spoonitud puitkilbist lükanduste abil. Büroos on puhkeruum, köök, perenaise ruum ning varupinda laienemise puhuks.

Hetkel kuum