12. märts 1997 kell 22:00

Nõupidamisruumi sobib esinduslik mööbel

Äripäeva poolt mööblifirmadelt küsitud hinnapakkumus tavabüroo nõupidamiste ruumi sisustamise kohta sisaldab lauda, kümmet tooli ja kahte madalat kinnist kappi. Et nõupidamiste ruum on firmas üks esinduslikumaid töötube, siis on enamik pakkumustes esindatud mööblikomplekte soliidsemast ja kallimast spoonmööblist. Ainult firma A&A mööbli viimistlusmaterjal on melamiin. Mööbli garantiiaeg on A&As aasta, toolide puhul kolm aastat. Hinna sees on ka transpordikulud ja paigaldus. Pool summast tuleb maksta ette, ülejäänud pool mööbli kohalejõudmisel Tallinnasse. Nõupidamisruumi sisustajale pakub firma lisaks 1928 krooni maksvat ratasteta magnettahvlit ja 9560kroonist ratastel magnettahvlit.

Alkmani pakutud Itaalia firma Castelli laud ja kapid on kase-, pirni- või Tanganjika pähkli naturaalspooniga ning viieaastase garantiiajaga. Firma müüb nõupidamiste ruumi sobivaid Itaalia tootja Effezeta ja Saksa Comforto toole, mille hinnaskaala ulatub 1200 kroonist 6500 kroonini. Itaalia toolide garantiiaeg on kolm aastat, Saksa toolidel viis aastat. Mööbli paigaldus ja transport on Tallinna piires hinna sees. Esitlusseadmeid ja liisinguvõimalust Alkamanis ei ole.

Asko Mööbel on pakkunud nõupidamiste ruumi sisustamiseks kaks varianti: ühe lihtsama, teise modernsema. Juurde on võimalik saada tahvleid, TV-videoaluseid jms. Paigalduse hind sõltub projekti suurusest, kuid ei ületa 5% sellest. Garantii on aasta. Juriidilise isiku liisingut hetkel veel pole. Asko OY eritootetehases tellija jooniste järgi tehtavate eriprojektlahenduste tarneaeg on kaks kuud, standardmööbli puhul 4--6 nädalat.

Datelis on pakutava mööbli tarneaeg kaks nädalalt, garantiiaeg kaks aastat. Juurde on pakkuda esitlusseadmeid Ameerika firmalt Infocus (dataprojektorid, LCD-paneelid, tarkvara, projektorilauad, -alused, ekraanid) ja esitlusvahendeid firmalt Diafax (tahvlid, projektialused, -kapid), samuti firmadelt Medium ja Kindermann. Lisateenusena pakub Datel paigaldust, mis sõltub tellitava mööbli kogusest. Tunnihind on 150 krooni.

ELKE Palivere Puutööstuses on paigaldus ja transport hinna sees. Mööbli garantii on kaks aastat. Liisinguvõimalus on olemas, kuid esitlusseadmeid juurde ei pakuta.

Kaks varianti paljude võimaluste seas on pakkunud ka Faniko: odavam mööbel on Itaalia firmalt Tecnoarredo, kallim Saksa firmalt Dauphin. Viimases variandis on kasutatud uut konverentsitoolide mudelit Congress. Ilma ratasteta toolidel on mitmeid regulaatoreid ning nn spetsiaalne mälu. «Mälu» annab toolile võimaluse meeles pidada oma esialgne asend. Pärast nõupidamise lõpetamist pöörduvad need ise «näoga» laua poole.

Firmas O'Bender pakutakse nõupidamiste ruumi lisaks mööblile laia valikut esitlusseadmeid. Puidust detailide, rulooustega, keskmise komplekteerituse astmega esitlusseadeldiste süsteem maksab ca 58 000 krooni.

Mitmesuguseid tahvleid, tahvlikappe, ekraane, grafoprojektorite aluslaudu jms pakutakse ka Puustellis. Mööbli tellimus täidetakse Puustellis 3--5 nädalaga olenevalt valitud materjalist ja peitsitoonist.

Võimalik on mööblit peitsida värvikaardi alusel. Sellisel juhul valib tellija värvikaardi alusel sobiva tooni, millest tehakse tehases proovitöö ning kui värv sobib, pannakse tellimus töösse. Liisinguvõimalus on Puustellis olemas -- koostööd tehakse Tallinna Panga liisinguga.

Santoris müüdavale mööblile antakse viieaastane tehase garantii. Transport ja paigaldus kuulub hinna sisse. Esitlusseadmeid firma ei paku, kuid vajaduse korral otsivad nad klientidele vajalike seadmete pakkuja.

Standardi mööblil on kolmeaastane garantii. Paigaldus on 10% mööbli maksumusest, transport 5%. Liisinguvõimalust ja esitluseseadmeid pakutakse.

Tarmeko mööbli garantiiaeg on kaks aastat. Tellimus täidetakse kahe nädalaga. Paigalduse ja transpordi maksumus sõltub mööbli kogusest.

Kolmanda Eesti tootja Wermo mööbli garantiiaeg on aasta. Paigalduse eest küsitakse 4--8% kauba maksumusest. Tellimuse võib kätte saada kohe või ka kuue nädala pärast.

Hetkel kuum