31. märts 1997 kell 22:00

Baieris peetakse isegi jõule läbi aasta

Saksamaa üks armastatu-maid turismipiirkondi on Baieri, mis meelitab maaliliste maastike, rikka kultuuriajaloolise pärandi ja Alpidega.

Endise Würtzburgi peapiiskopi residents kuulsa trepikäigu (Treppenhaus), maailma suurima laemaalingu ja peeglisaaliga on õigustatult Euroopa uhkeim barokkloss. Würzburgist kui Frangimaa veinivalmistamise keskusest saab alguse Saksamaa tähtsuselt esimene turismimarsruut Romantische Straße, millel pärlitena reas külastatavaim keskaegne linn Rothenburg, samuti Nördlingen ja Dinkelsbühl.

Turisti üllatab Rothenburgis jõulukaubamaja, mis säilitab imelise jõulumeeleolu igal aastaajal. Tuhandeid põlevaid küünlaid, suuri jõulupuid, jõuluvanasid ja päkapikke saab näha aasta ringi.

Magnetina mõjuvad Baieri kuninga Ludvig II muinasjutulossid Neuschwanstein, Linderhof ja Herrenchiemsee. Maailma kirikuarhitektuuri tippsaavutuseks peetakse palverändurite kirikut Wiesis.

Baierlased armastavad pidutseda, milleks põhjust leidub alati: kiriklikud ja ajalooga seonduvad peod (Meistertrunk Rothenburgis), laadad, karnevalid, õlle- ja veinipeod. Tuntud on Nürnbergi jõululaat ja Bayreuthi muusikafestival Wagneri huvilistele. Õllejoomise traditsioonid kulmineeruvad Münchenis maailma suurimal õllefestivalil, mis korraldatakse igal aastal septembri kolmandast laupäevast oktoobri esimese pühapäevani. Sel puhul pakutakse ohtralt õlut, süüa, elavat muusikat suurtes kaunilt kujundatud telkides. Istutakse pikkade laudade taga, juuakse liitrisest kannust õlut, lauldakse.

Eesti reisibürood pakuvad Baierit bussipakettidena, mille täismaksumus algab ca 5000 kroonist. Mõne tuhande võrra kallim, kuid tunduvalt mugavam on individuaalne autopakett, mille marsruudi võib reisibüroos paika panna, nagu ka sobivad öömajad valida. Praegu pakuvad Baierit Taisto Reisid, Alutaguse matkaklubi ja Gremalo reisibüroo. Matkaklubi 4325 krooni maksev reis kestab 27. maist 9. juunini. Germalo 5200kroonine pakett hõlmab ka ?veitsi, Lichtensteini, Austriat. Väljutakse 28. mail, 19. juulil, 22. augustil. Taisto Reisid sõidutavad 10 päevaks Baierisse aprillist augustini 13 korral. Hind algab 2580 kroonist, kuid siis tuleb lisaks arvestada enamik söögist.

Hetkel kuum