9. aprill 1997 kell 22:00

Köögimööbli hinnad hakkavad ühtlustuma

Et teha ülevaadet tavabüroosse sobiva kööginurga sisustamisvõimalustest, palus Äripäev müügifirmadel saata näidishinnapakkumine 2,2 meetri pikkuse frondiga köögimööbli kohta. Etteantud nõudena pidi kööginurk sisaldama 60cm valamukappi, 60cm alumist kappi, 40cm sahtliboksi, kahte 80cm ülemist kappi ja 60cm mikroahju riiulit.

Tööpinna alla pidi mahtuma külmik kõrgusega 870 mm ja laiusega 560 mm. Lisaks palusime anda tööpinna valgustuse, lihtsa roostevaba valamu ja kroomsegisti hinna.

Mööbli hinda küsisime kahes materjaliklassis: värvitud või laminaatuks ning spoonuksed ja küljed.

Elektrolux Eesti AS, kes müüb Electroluxi kontserni kuuluva Rootsi mööblitootja Ballingslövi mööblit, on pakkunud kolme tavakööginurka ja Electroluxi integreeritavat minikööki. Odavaim variant on niiskusekindlate laminaatustega köögimööbel. Kalleim on küll miniköök, kuid selle hinna sees on valamu, küpsetuspind ja külmik. Vahepeale jääb kaks varianti spoonustega köögimööblit. Saab valida kaheksa spooni vahel. Samasse hinnaklassi kuulub ka viis sileda tahvliga ust.

Electroluxi tööpinda valgustab 120cm päevavalguslamp koos kahe stepsliga. Mööbli hind sisaldab transporti, kuid paigaldushind on kokkuleppel. Tellimuse täitmiseks kulub kuni seitse nädalat. Pool hinnast tuleb maksta tellimuse esitamisel, teine pool mööbli saabumisel.

AS Pilverünk pakub tavabüroosse Kamee kaubamärki kandvat köögimööblit ja sisseehitatavat Itaalia köögitehnikat firmalt Deloghni. Pakkumuses esitatud odavama mööbli korpus on valgest laminaadist ja uksed on valgest MDF-plaadist.

Kallima mööbli korpus on pöögilaminaadist ja uksed on kaetud naturaalse spooniga.

Kamee mööbli paigaldushind on 10% mööbli maksumusest. Transport Tallinna piires 100--250 krooni. Tellimuse täitmise tähtaeg on 2--4 nädalat.

Puustelli mööblikeskus pakub Harjavalta Oy toodangut Puustelli kaubamärgi all. Mööbli hind sisaldab transporti ja paigaldust. Tellimus suudetakse täita 3--5 nädalaga.

Puustellis on võimalik kasutada liisingut. Igale kliendile tehakse eelnevalt kolmemõõtmeline joonis, et saaks aimu, milline kööginurk ostetakse, sest sageli jääb ainult põhiplaan arusaamatuks.

Parma kööke müüva ASi Samiks mööbli hinnale lisandub melamiinmööbli puhul 1567 krooni ja spoonmööbli korral 2250 krooni mööbli paigalduse eest, kusjuures paigaldustööde hinna sees on samuti firmast ostetud valamu, segisti ning pesu- ja nõudepesumasina ühendamine veevõrku.

Objektil vajaminevad sanitaartehnilised materjalid on lisatasu eest. Tarneaeg on 4--6 nädalat. Tallinna piires on transport tasuta.

Tellimisel tuleb maksta pool mööbli hinnast ning ülejäänu tuleb tasuda enne mööbli üleandmist. Mööblit võib osta järelmaksuga.

Isku köögikappide korpused on valgest või pöögilaminaadist, uksevariante on üle 60.

Töölauaplaate saab valida 57 kõrgsurvelaminaatplaadi või kaheksa naturaalpuidust variandi vahel.

Tellimuse täitmise tähtaeg on 4--6 nädalat. Transport ja paigaldus on 5--7% maksumusest.

Esimene sissemakse on 20% kogusummast, ülejäänu osa tasutakse pärast mööbli saabumist. Tasumisel on liisinguvõimalus.

- Oleme kasutanud Puustelli ja Electroluxi mööblit ning köögitehnikat. Puustelli hinnatase on küll kõrge, kuid kvaliteet on garanteeritud. Puustellis on ka väga head spetsialistid. Electroluxil on vahvad väikesed, 40--60-liitrised külmikud, mis on hästi büroo-olustikku paigaldatavad. Electrolux on firma, kes pidevalt täiendab end. Nende miniköök on väga tore. Electroluxi köögid on tehniliselt miinimumini viidud, sobivad väikestesse büroodesse. Neid kahte firmat usaldame täiesti. Parma köökidega pole kokku puutunud, ka Kamees oleme vaid vaatamas käinud. Neisse suhtume neutraalselt. Isku on tuntud, aga veidi monotoonne. Hinnad eri firmades hakkavad ühtlustuma, määravaks saab kvaliteet ja disain.

Hetkel kuum