20. aprill 1997 kell 22:00

Julgustus ekspordiks

Nii, nüüd on siis Eesti kapitalistid Soome jõudnud, tõdes diktor pärast Tallinna Kaubamaja Helsingi filiaali avamist kajastanud klipi näitamist Soome TV1 uudistesaates.

Peadirektor Peeter Tohver on tunnistanud, esialgu oli neil kavas lihtsalt remontida Helsingis üks kaubanduspind ja hakata seal müüma odavaid Eesti rõivaid. Idee aga arenes ning käiku läks hoopis 30 miljonit krooni maksnud projekt.

Eurotollidest pääsemiseks valiti müügiartikliks naiste, meeste ja noorte rõivad. Ning seejuures mitte lihtsalt rõivad, vaid just sellised moodsad, stiilsed ja originaalsed, mis peaksid tooma julgustust Helsingi ning kogu Soome halli riietusstiili. Nii on väitnud Stockmanni ja Citysokose kogemusega Ritva Ahonen, kes on filiaali tegevdirektor.

Lõviosa kaubamaja avamise päeval julgustust saamas käinutest moodustasid tudengid. Nemad jäävad püsikundedeks ilmselt ka edaspidi, kuivõrd sealsamas naabruses asub Helsingi ülikooli raamatukogu.

Selle kohta, kui suur oli tung, on aga andmed vasturääkivad. Kui Eesti ajakirjanduses väidetu põhjal tungles rahvas sisse uksest ja aknast, siis põhjanaabrite Kauppalehti hinnangu kohaselt tegid samal hommikul kell kaheksa Stockmannis alanud Hullud Päevad tallinlastele ära, meelitades ostuhullud helsinglased hoopis enda juurde.

Aga olgu sellega kuidas on, nädala tegija tiitel on peadirektor Peeter Tohveri päralt. Avansina sellegi eest, et ta on veendunud hakkamasaamises ning koguni äri laienemises Helsingis.

Hetkel kuum