24. aprill 1997 kell 22:00

Eesti Gaas maksab dividendideks 3,9 mln kr

Eesti Gaasi peadirektor Aarne Saar rääkis, et firmal on kahte tüüpi nimelisi aktsiaid, 1000kroonise nominaaliga A-aktsiad ja 100kroonise nominaaliga B-aktsiad, st dividede makstakse vastavalt 100 ja 10 krooni.

Ettepaneku kohaselt makstakse dividende kokku ligi 3,9 miljoni krooni ulatuses.

Peale selle teeb juhatus nimelisi A-aktsiaid omavatele väikeaktsionäridele ettepaneku vahetada need B-aktsiate vastu.

Säärase vahetuse tulemusena moodustaks vabalt kaubeldavate B-aktsiate osa Eesti Gaasi aktsiakapitalis 25%. Selline kogus on vajalik, et firma saaks minna oma aktsiatega börsile.

Saare sõnul peaksid väikeaktsionärid olema sellisest vahetusest huvitatud, kuna A-aktsiate omanikel on nende aktsiate müümine raskendatud.

ASi Eesti Gaas möödunud aasta kasum oli 47 miljonit ning netokäive 635 miljonit krooni. Selleks aastaks plaanib firma umbes sama suurt käivet ning umbes 20 miljoni kroonist kasumit.

Käesoleva aasta suurimatest investeerimisprojektidest nimetas Saar 7,8 kilomeetri pikkuse gaasijuhtme ning gaasijaotusjaama ehitamist Saku õlletehase gasifitseerimiseks. Eesti Gaas investeerib sellesse projekti 12 miljonit krooni. Õlletehase enda investeering oma seadmete ümberseadistamisse tuleb tõenäoliselt suurem, sõnas Saar.

Projekti valmimise tähtaeg on 1. juuli. Teise suurema projektina nimetas Saar Kunda gasifitseerimist.

Hetkel kuum