28. aprill 1997 kell 22:00

Kalamaja Kodu pääseb pankrotist

Ajutine pankrotihaldur Saima Laumets ütles, et lisaks ASi Tallinna Soojus pankrotihagi aluseks olnud 628 000kroonisele põhivõlale on Kalamaja Kodu tänaseks vähendanud jooksvat soojavõlga 131 000 krooni võrra. Seetõttu ei saa halduri sõnul enam kõnelda süstemaatilisest maksejõuetusest.

Tallinna Soojuse kommertsdirektor Heino Junolainen teatas, et ehkki Kalamaja Kodu võlg kahe viimase kuu eest küünib poole miljoni kroonini, on tema seis täna märgatavalt parem kui kõigil teistel majavalitsustel, kes on sooja eest võlgu kokku üle 80 miljoni krooni.

Junolainen kinnitas, et Kalamaja Koduga kohut käies on Tallinna Soojus saavutanud oma eesmärgi 90 protsendi ulatuses. «Tallinna linnavalitsus on hakanud probleemiga tõsiselt tegelema,» ütles Junolainen.

«Esmaspäeva hommikul linnapea Robert Lepiksoni kabinetis veendusime, et kujunemas on hea dialoog. Juba lähiajal kohtume kõigi linnaosavanematega, et arutada, kuidas minna edasi,» rääkis Tallinna Soojuse kommertsdirektor.

Saima Laumets kiitis heaks Lepiksoni reedese avalduse, et linnavalitsus hakkab majavalitsuste rahakasutust revideerima.

«Kahjuks ei ole keegi seniajani huvi tundnud, kuhu elanikelt laekuv raha ikkagi läheb,» ütles Laumets. «Kui asja lähemalt uurida, siis ilmneb, et näiteks Kalamaja elanikud on tasunud üüri- ja soojaraha vägagi korralikult.»

Tallinna Soojusel on otselepingud umbes kahesaja ühistuga, kes on Junolaineni sõnul osutunud väga korrektseteks klientideks. «Iga päev lisandub üks-kaks sellist lepingut,» märkis kommertsdirektor.

Hetkel kuum