28. aprill 1997 kell 22:00

Tallinna Sadam ootab terminaalirentnikke ka välismaalt

Tallinna Sadam pikendas kolmele terminaalile eraoperaatorfirmade leidmiseks pakkumise tähtaega 7. maini, sest kuulutas hiljuti konkursist ka ajalehes Financial Times.

Tallinna Sadam tahab rendile anda kolm terminaali, millest suurim on Muuga sadamas asuv teraviljaterminaal. Algul ootas sadam pakkumusi kuni 21. aprillini.

Firma tehnikadirektor Aare Kitsing ütles eile, et sadam ootab soodsaid pakkumusi veel poolteist nädalat.

Kitsingu sõnul pole rendi alghinda määratud, ent Tallinna Sadam loodab saada võimalikult tulusaid pakkumusi.

Tallinna Sadam soovib Muugal asuva teraviljaterminaali eraoperaatorfirmale rendile anda 25 aastaks. 11 aastat tagasi ehitatud viljaterminaal on aastas võimeline vastu võtma viis miljonit tonni vilja.

Tallinna Sadam kuulutas välja ka konteinerterminaalile operaatorfirma leidmise konkursi. Terminaali ehitus algab suvel ning pärast valmimist peaks terminaal läbi laskma 150 000 TEU konteinerit aastas. Esialgse plaani kohaselt valmib terminaal mitmes etapis kahe aastaga.

Tallinna Sadama juhatuse esimees Enn Sarap on öelnud, et sadama eesmärk on jätta infrastruktuurid enda kätte, kuid erastada võimalikult palju operaatortegevusest. Kui eelmise aasta lõpus oli erakätes 47,7% operaatortegevusest, siis praegu on juba 68,5%. BNS

Hetkel kuum