5 mai 1997

Lühiuudised

Leedu valitsus lükkas kodumaiste sigarettide uute maksumärkide kasutuselevõtu edasi 1. oktoobrini. Maksumärkideta sigarettide müük keelustatakse 1. jaanuaril.

Uued maksumärgid pidid tulema kasutusele 1. mail ning maksumärkideta sigarettide müük keelustatama 1. augustist.

Valitsus põhjendas otsust sellega, et 1. oktoobrini kehtib kõrgema klassi sigarettidele ja paberossidele erinev aktsiis, mis raskendab uute maksumärkide kasutuselevõttu. BNS

Venemaa kolmeetapilise maagasitööstuse reformiprogrammi esimene etapp, mille käigus fikseeritakse hinnad ja transpordikulud, lõpeb juba sellel aastal.

Ühtsed transpordikulude tariifid gaasi toimetamisel maardlast tarbijani koostab Vene juhtiv gaasitootja Gazprom koostöös teiste gaasitarnijatega, kellele on seadusega tagatud juurdepääs Gazpromi jaotusvõrgule.

Järgmisel aastal ühtlustub tarbijatele müüdava gaasi hind tööstustarbijatelt võetava hinnaga ning subsiidiumid kaotatakse.

Kolmandas etapis aastatel 1999--2000 kehtestatakse gaasitarnete otselepingute süsteem. INTERFAX-BNS

Inglise audiitorfirma Pannel Kerr Forster (PKF) on Balti regionis oma esinduste võrgu loomise lõpetanud, teatas PKFi tegevdirektor Eric Tait.

Tait ütles, et firma Balti võrgu koosseisu kuuluvad Läti kompanii ACS, Leedu Revisorius, Eesti Audit EA, Soome Aaltonen & Co ja Peterburi MKD-PFK.

Tait märkis, et PFK on täielikult formeerinud klienditeeninduse infrastruktuuri kiirelt areneva majandusega regioonis.

PFK-l on 150 esindust 111 riigis. 1996. aastal oli firma käive 440 miljonit dollarit. INTERFAX-BNS

Mitu Luksemburgi panka pesevad Iraagi, Liibüa ja Sairi liidrite raha, kirjutas Belgia majandusleht.

Lehe andmetel on mitmes pangas, sealhulgas lugupeetud Banque Internationale de Luxembourg'is (BIL), Kredietbankis ja Paribasis, on umbes 4000 kontot, kuhu on peidetud välismaiste poliitiliste parteide, sektide ja Iraagi presidendi Saddam Husseini, Liibüa liidri Moammar Khadafi ja Sairi juhi Mobutu Sese Seko raha.

Informatsioon on pärit Luksemburgis töötanud endise Belgia tippdiplomaadi käest. AFP-BNS

Hetkel kuum