20. mai 1997 kell 22:00

Korrast ära flopimajandus põhjustab segadust

Laiad rahvamassid on tasapisi taipa-mas, et informatsiooni on palju mõttekam liigutada mitte paberile trükituna, vaid arvutile söödaval kujul.

E-post oleks muidugi parim lahendus, aga ka flopi-transport on endiselt üsna levinud -- ning ikka ja jälle peab kedagi kurvastama, et tema ketas ei loe ja nüüd tuleb kohe jälle teise linnaotsa lipata.

Loomulikult mõjub lippamine tervisele hästi, aga järgnevad seadused maksaks kindlasti lehest välja lõigata ja kontoris nähtavale kohale riputada.

Esimene flopireegel -- flopiketas on maksimaalselt ühekordselt kasutatav andmekandja; mõte võtta sahtlist mõni vana ketas ja vajalikud failid sinna peale kopeerida tuleks lugeda rahvavaenulikuks ja kuulutada karistatavaks kui enda ja teiste aja raiskamine

Teine flopireegel -- flopiketas tuleb alati enne kasutamist formaatida (võimalikult «full format»). Kui on märgata selle tegevuse puhul vähematki probleemi (kahtlane kääksutamine, eriti ketta lõpupoole; arvuti teatab ketta mahuks ja vaba olevaks ruumiks erinevaid suurusi), tuleb ketas kohe ära visata (muutes ta eelnevalt täielikult kasutamiskõlbmatuks) või siis hoopis suurimale vaenlasele liisida

Kolmas flopireegel -- flopiketas on igal juhul üks kahtlane värk, kopeeri sama info igaks juhuks kas samale kettale mitmesse alamkataloogi või lausa eraldi mitmele kettale.

Märkused:

- Ei tasu otsida võimalusi nendest reeglitest mööda hiilimiseks -- näiteks väites, et ketas oli tuttuus, korraliku firmamärgiga ja tootja poolt formaaditud. Varem või hiljem saab see saatuslikuks.

- Eriti karda kettakarpe 10+2 või 20+4, kuhu on lisatud 'tasuta kettaid'. Teatavasti püsib info kettal ainult raha mõjul, ja need lisakettad on seega täiesti kasutud. Kahjuks peab kasutaja alati ise välja selekteerima, millised 2 või 4 ketast praagid on.

- Osta ainult tuntud firmamärgiga kettaid, nende puhul on praagi tõenäosus mõnevõrra väiksem.

- Mida tähendab «võimalikult full format- »? Nii Win95 kui uuemad DOSid tahavad teha nn quick format- 'it, mitte ketast korralikult tööks ettevalmistada. Win 95 puhul tuleb alati valida Format Type- 'iks «full- », DOSi all tuleb formaatimiskäsule lisada /u ehk unconditional- ( ingl k: käsk vastu vaidlemata täita).

Hetkel kuum