21. mai 1997 kell 22:00

Erastamisagentuuri nõukogu loobus valikust

Erastamisagentuuri nõukogu otsustas eile, et ASi Eesti Metallieksport (EMEX) 51% aktsiate kaheetapilise erastamise teisele etapile saavad kõik kuus osalenud erastamispakkumust.

Esimesel etapil osalesid Saksa firma HKS GmbH Handelsgesellschaft, Soome firma Kuusakoski Oy, AS Amalard, OÜ Neotrust, OÜ Transkorp ja AS Nelimet. Varasemate teadete kohaselt pidanuks agentuuri nõukogu valima eile välja paar-kolm paremat, kes jätkavad erastamise teises etapis.

Erastamisagentuuri nõukogu esimees majandusminister Jaak Leimann põhjendas kuue pakkumuse jätkamist asjaoluga, et kõik need kuus tundusid lootusrikkad.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet rääkis, et konkurentsi säilitamine oli kõige tugevam argument selleks, et kõik pakkumused jätkaksid. Seni polnud ükski pakkumus selgelt teistest parem, et valikut teha.

Sarnet nimetas ka, et pakkumused ei olnud sedavõrd head, nagu agentuur lootis.

Sarnet ütles, et 25. juunil on loodetavasti lõplike ja paremate pakkumuste arutelu, mis tähendab, et siis valib agentuuri nõukogu välja potentsiaalse ostja.

Üks pakkujatest, AS Nelimet on EMEXi juhtkonna enda firma, kelle positsiooni erastamiskonkurentsis hindas ettevõtte peadirektor Toomas Keridon heaks.

Saksa metallikaubandusfirma HKS GmbH Handelsgesellschaft on EMEXi pikaaegne partner, Kuusakoski Oy on suur Soome metallitöötleja.

Erastamisagentuur kuulutas 51% EMEXi aktsiate erastamise välja 13. märtsil.

Ettevõtte aktsiapakist kuulub praegu viis protsenti väikeaktsionäridele. Ülejäänud 95% on riigi käes.

Sarnet on varem öelnud, et pärast seda, kui 51% EMEXi aktsiaid on tuumikinvestorile müüdud, tulevad ülejäänud riigiaktsiad avalikku müüki.

Tulevane erastaja võib poole aktsiate eest makstavast summast tasuda EVPdes. ÄP

Hetkel kuum