21. mai 1997 kell 22:00

Intressid langevad endiselt

Äripäeva laenu- ja liisimisvõimaluste tabelid ilmuvad korrapäraselt kord kuus. Esmapilgul küllaltki tihe ilmumisgraafik on mõeldud esmajärjekorras lugejale, et vajadusel ei peaks lappama üle kuu aja vanuseid ajalehti. Samas on Eesti laenu- ja liisingutoodete nomenklatuur ja tingimuste areng niivõrd dünaamiline, et ühe kuu jooksul on vähemalt mõne panga poolt pakutavad laenutingimused muutunud. Maikuu raskuskese lasus intressimääradel, mis pangaklientide heameeleks liiguvad allapoole.

Ühispank langetas juriidilistele isikutele antava laenu baasintressi 13,5 protsendilt 12,0-le. Kõikide laenude intressimäära alandas Investeeringupank. Hansapank ja Tallinna Pank alandasid eluasemelaenu baasintressi 7,5 protsendile. Sellele lisanduvad 6 kuu DEMi libor (eile oli see 3,24) ja riskipreemia, mis teeb reaalseks miinimumintressiks 10,75%. Liisingufirmadest alandas intressimäära Tallinna Panga Liisingu AS.

Muudatused on toimunud eluasemelaenule antavates maksimaalsetes tähtaegades. Tallinna Pangast saab laenu võtta kuni 15 aastaks (varem 3?15), Ühispangast koguni kuni kahekümneks (varem 5?15). Erinevalt teistest pankadest annab Ühispank kuni kaheaastase maksepuhkuse.

Hetkel kuum