8. juuni 1997 kell 22:00

Viljandi hotellis alustatakse suvel remonti

Leho Lugna sõnul on eelleping hotelli tulevase operaatorfirmaga sõlmitud, kuid kuni lepingu allakirjutamiseni pole ta nõus firma nime avaldama. Lugna ütles, et tegu on täielikult Eesti kapitalil põhineva firmaga. Praegu tegeleb Viljandi hotellis hotellipidamisega Tallinna Panga tütarfirma AS Vetevool.

Lugna sõnas, et hotelli renoveerimise lõplik maksumus pole veel selgunud. Samuti ei osanud ta öelda tööde valmimistähtaega.

Tallinna Panga Viljandi filiaali endine juhataja Peep Aru on nimetanud hotelli renoveerimistööde maksumuseks kujunevat 15 miljonit krooni.

Tallinna Pank on teinud Viljandi hotelli mineva investeeringu tasuvusuuringu, mille kohaselt tasub hotellipidamine ennast ära kümne aastaga.

Alates eelmisest aastast tegutsevad hotellis ka Tallinna Panga ja Leks Kindlustuse Viljandi filiaalid. Nende ruumide väljaehitamine läks maksma viis miljonit krooni.

Tallinna Pank peab vastavalt hotelli ostulepingule pakkuma Viljandis hotelliteenust viis aastat.

Esimese aasta jooksul kohustus uus omanik hoonesse paigutama neli miljonit krooni.

Veidi aega tagasi kirjutas ajaleht Sakala, et Viljandis ei vasta ükski ööbimiskoht hotelli nõuetele ja arvestades suvel linna saabuvate külaliste vajadusi, otsib Viljandi linnavalitsus inimesi, kes oleksid nõus oma kodus turiste majutama.

Hetkel kuum