16. juuni 1997 kell 22:00

Kümneaastane tava murdus

Mõned minutid enne Rock Summeri laupäevaõhtuse peaesineja Apollo lavale tulekut ei olnud veel teada, kas bänd lavale astub või mitte. Rock Summeri korraldajad käisid piletimüügikassades mõnesaja krooni kaupa raha korjamas, et esinemistasu ära maksta. Apollo siiski esines. Küll aga jäi laupäeval ära Rootsi bändi Cardigans ja pühapäeval OMC esinemine, kellele ei suudetud raha esinemiseks leida.

Järjestikune välja reklaamitud esinejate äraütlemine viis selleni, et suur hulk kontserte külastanud inimesi tahab saada hüvitust ostetud Rock Summeri piletite eest, väites, et festivali korraldajad on eksitava reklaamiga neid kui tarbijat tüssanud.

Riigi tarbijakaitseameti peadirektori Helle Aruniidu sõnul ei olnud festivali korraldajatel õigust Rock Summeri kava muuta ja inimestel on õigus hüvitist nõuda.

Reedel lõuna ajal, paar tundi enne Rock Summeri teise päeva kontserdi algust, oli lauluväljakul täielik vaikus. Kohal oli vaid paarkümmend turvameest, üks muruniitja, äsja kahe lava maha- võtmise lõpetanud firma Telinek töötajad ning kümmekond lauluväljaku töötajat, kes panid äraviidavate lavade asemel kiirustades üles lauluväljakule kuuluvat asenduslava.

Telineki lava mahavõtmisega pool ööd rahmeldanud poisid räägivad, et Jüri Makarov oli lubanud tasuda rohelise ja feelinglava eest neljapäeva õhtul kella kümneks. Raha aga lubatud ajaks ei tulnud ning käsk oli lava maha võtta.

Kahe lava eest oleks tulnud nelja päeva peale maksta 55 000 krooni. Rock Summeri korraldajate poolt levitatud jutt, justkui oleksid Telineki lavad ohtlikud, on Telineki lava paigaldajate sõnul jama.

Lauluväljaku tegevdirektori Riho Rõõmuse leiame enda kabinetist laululava alt. Pakkusime teisaldatavat lava Makarovile juba mõni aeg tagasi kasutamiseks, kuid mingit vastust talt ei saanud, räägib Rõõmus.

«Öösel helistas Makarov ja küsis, kas on võimalik lava kiiresti püsti panna. Ütlesin, et on küll. Selle lava turuhind ühe ööpäeva rentimiseks on umbes 5000 krooni,» seletab Rõõmus.

Sellest, kas Makarov maksis Rõõmusele lava rentimiseks ettemaksu, Rõõmus rääkima ei soostu. Ta lausub vaid, et siiani on Makarov temaga suheldes kõigist kokkulepetest kinni pidanud. Kui palju Rock Summer lauluväljakule sisse tõi, Rõõmus ütlema ei soostu. Ta lisas, et rohkem kui eelmised aastad, sest sel aastal ei saanud festival allahindlust.

«Jürts läheb lõpuni kas või hambad ristis,» räägib aastaid Makarovit tundev Rõõmus. Mulle tundub, et ta korraldas selle aasta summeri kõige kiuste enda tõestamiseks, lisab ta.

Kui Makarov lootis algselt näha iga päev Rock Summerit külastamas vähemalt 10 000 inimest, siis tuleb niipalju kokku ehk kõigi nelja festivalipäeva peale.

Rock Summer on ebaõnnestunud, tunnistas Makarov enda allajäämist vastastele laupäevases raadiosaates. Kes on siis tema vastased, jääb paraku täpsustamata.

Hetkel kuum