24. august 1997 kell 22:00

Põlva Piim maksis 3 miljonit ennetähtaegselt

Eelmise nädala lõpus maksis Põlva Piim tootjatele enne tähtaega kolm miljonit piimaraha. ASi Põlva Piim juhatuse esimees Enn Sokk märkis, et kuigi Rakvere piimakombinaadil oli tootjatega sõlmitud lepingute järgi kohustus juunis ja juulis varutud piima eest tasuda alles novembris, lõpetas Rakvere piimakombinaadi enda valdusesse saanud Põlva Piim need lepingud ning maksis neljapäeval piimaraha ära. «Meie lähenemine on teine,» lausus Sokk. «Raha peab tootja saama regulaarselt.»

6. augustil esitas Rakvere piimakombinaadi tuumikinvestor, 10 000 kr põhikapitaliga OÜ Viareno hagi Põlva Piima vastu, nõudes Põlva Piima kui konkureeriva ettevõtte juhatuse liikmete tagasikutsumist Rakvere piimakombinaadi nõukogust. Päev varem otsustas aga Põlva Piima juhatuse esimehe Enn Soku kokkukutsutud Rakvere piimakombinaadi nõukogu valida ettevõttele uue nõukogu ning anda tööstus alates 11. augustist 25 aastaks kasutusrendile ASile Põlva Piim. Nõukogu koosolekul osales 5 liiget kaheksast, nendest üks esindaja Rakvere piimaühistu poolt.

OÜ Viareno juhataja vandeadvokaat Üllar Talviste nentis, et Põlva Piima juhatuse näol on tegu ebaausate härrasmeestega, kuna nood vormistasid nõukogu koosoleku 5. augustiks, pidasid ta maha aga tegelikult päev hiljem. Talviste lausus, et lisaks taotlusele kutsuda Põlva Piima juhatuse liikmed Rakvere piimakombinaadi nõukogust tagasi, palub ta kohtul tühistada ka nõukogu 5. augusti hääletamistulemused, mille resultaadina sai väikeaktsionärist Põlva Piim kogu tööstuse 25 aastaks enda kasutusse.

OÜ Viareno inglastest omanikud on väga ärritunud käimasolevast piimandussõjast ning on abi saamiseks pöördunud juba Inglise suursaatkonna poole Tallinnas, lisas Talviste.

Enn Sokk nõustus, et Põlva Piim on tänaseks Rakvere piimakombinaadi tuumikinvestori küll nurka surunud, kuid seda eeskätt selle tõttu, et nendega ei olnud võimalik kokkuleppele jõuda.

Rakvere piimakombinaat jätkab kohtu nõudmisel tööd ilma nõukoguta, kuni asjade käik saab pädeva kohtulahenduse.

Kombinaadi esimese kuue kuu käive oli 49 miljonit krooni ning puhaskasum 314 000 krooni.

Hetkel kuum