25. september 1997 kell 22:00

USA kontsern avas Eestis tehased Tehastesse 40 mln krooni

Välisinvesteeringute agentuuri asedirektor Agu Remmelg rääkis, et AMP tulek Eestisse on väga oluline, kuna tegemist on oma ala juhtiva firmaga maailmas. Arvestades, et AMP möödunud aasta käive oli 5,5 miljardit dollarit, on see tema sõnade kohaselt kasvõi julgeoleku seisukohalt Eestile tähtis. «Kui sellised suured firmad tulevad Eestisse, siis on Ameerika Ühendriigid kui riik tõenäoliselt rohkem huvitatud Eesti saatusest,» lausus Remmelg. Teiseks saame me sellist suurte firmade Eestisse tulekut kasutada nn hüüdlausena teiste investorite meelitamiseks, lisas ta.

Küsimusele, kas AMP investeering Eestisse oma suuruselt on võrreldav teiste Eestisse tehtud suurte investeeringutega, vastas Remmelg, et AMP investeering ei olnud teab mis suur. «Tähtis on siin just see, et investeeringu on teinud tuntud rahvusvaheline firma,» lausus ta. Remmelga sõnul on AMP investeering Eestisse suurusjärgus 40 miljonit krooni

«Selline firma võib, juhul kui tal hästi läheb, väga kiiresti laieneda,» märkis Remmelg ning tõi näiteks Elcoteqi laienemise Eestis.

Eile tehase avamisel viibinud AMP esindajad ei soovinud täpsustada, milliseks on plaanitud AMP tehaste käive Eestis. Küll aga kinnitasid nad, et Haabneemes asuv tehas ei jää tehniliselt tasemelt alla Euroopas asuvale mistahes analoogsele tehasele.

Sama kinnitas AMP Haabneeme tööriistatehase osakonnajuht Adolf Talkop, kes juhtis seni pikka aega kohalikku stantsitööriistade tootmisega tegelenud firmat Shtamp.

AMP Inc mullune käive oli ligi 5,5 miljardit dollarit. Rohkem kui 50 riigis on firmal ligi 250 tootmisrajatist.

AMP toodang on kasutusel näiteks kogu Saksamaa autotööstuses ja maailma suurima arvutifirma IBM seadmetes. Eestis on AMP suurim klient elektroonikafirma Elcoteq.

Lähiajal plaanib AMP osta tehase Poolas, kaugemas tulevikus on kavas tegevuse alustamine Venemaal.

Hetkel kuum