1. oktoober 1997 kell 22:00

Dudkin peab hakkama karistust kandma

Linnakohtu kohtuniku Anneli Tanumi motivatsiooni kohaselt ei saanud kohus rahuldada Talviste taotlust, sest Tartu Kommertspanga likvideerimiskomisjoni endise liikme Dudkini süüdimõistev kohtuotsus on pööratud täitmisele. Dudkini teise kaitsja, advokaadibüroo Heta Tartu osakonna juhataja vandeadvokaadi Anne Tammeri sõnul oli Tartu linnakohus teinud 12. septembril määruse riigikohtu 28.05.96 otsuse täitmisele pööramiseks. «Linnakohtu selline käik oli alatu,» nentis Tammer.

Tammeri sõnul on neil edasine tegevuskava kooskõlastamata. «Võimalik on linnakohtu määrus edasi kaevata või teha uus taotlus,» selgitas Tammer. Edasikaebamiseks on aega kümme päeva, vastasel juhul peab Dudkin vangi minema.

Dudkin, keda kohustati kohtusse tulema, viibib alates 25. septembrist statsionaarsel ravil Tallinna keskhaigla kardioloogiaosakonnas. Dudkin on tunnistatud teise grupi vaeguriks ja töövõimetuks kuni 1. augustini 1999.

Arstide kinnitusel on Dudkini südamehäired eluohtlikud. Kohtumeditsiinilise ekspertiisi komisjoni esimees Jüri Kool rõhutas eile kohtus, et vangla keskhaiglas ei ole võimalik tagada Dudkinile vajalikku ravi.

Tartu linnakohus tunnistas 1995. aastal Dudkini süüdi 238 000 USA dollari riisumises ametiseisundi kuritarvitamise teel ja määras talle 4aastase vabadusekaotuse tingimisi. Tartu ringkonnakohus karistas Dudkinit mullu 12. märtsil 3aastase vabadusekaotusega poolkinnises vanglas. Riigikohtu kriminaalkolleegium ei muutnud ringkonnakohtu otsust. Süüdimõistmise järel pole Dudkin päevagi vangis olnud.

Hetkel kuum