8. oktoober 1997 kell 22:00

Valguse müüjate büroo Keilas

Tellija:- AS Glamox Harju Elekter

Asukoht:- Keila

Ehitaja:- AS Gustaf

Sisearhitekt:- Eero Jürgenson, Rasmus Tamme ARS Interjöörprojekt

Mööbel:- Thulema eritellimus, Wermo, Disekt

Valgustid:- Glamox

Põrandakate:- keraamiline plaat Marazzi, Forbo naturaalne linoleum, kookosevaip

Töökohti:- 24

Üldpind:- 900 m²

Tööde kestus:- aprill--september

Maksumus:- büroos Glamoxi osa 2,5 miljonit krooni

- ASi Glamox Harju Elekter tegevdirektori Jaan Allemi sõnul oli tellijal sisekujundajale lähteülesannet püstida lihtne, sest uue büroo kujundamisega taheti saavutada kahte eesmärki. Valgustite tootja ja müüjana sooviti uues büroos kasutada võimalikult palju interjööri paigaldatud Glamoxi toodangut. Teiseks soovis tellija, et tohutu hulk valgusteid sisekujunduses ei mõjutaks kontori töökeskkonda. «Glamoxis on tavapärasest büroost umbes kolm korda rohkem valgusteid, kokku paigaldati neid uutesse ruumidesse üle 200,» kinnitas Jaan Allem.

Sisekujundaja Eero Jürgensoni sõnul on Glamoxi kontortüüpiline büroohoone, kuhu sisekujundusliku lahenduse järgi tuli ära mahutada firma võimkonna hierarhia alates tippjuhtidest ja lõpetades müügimeestega. Seepärast rakendati Glamoxis nii kinniste kabinettide kui ka avatud büroomaastiku põhimõtteid.

Kuid kontori muudab eripäraseks tavabüroo läbipõimumine näituseruumiga. Valgustite mõjusamaks esiletoomiseks kasutati eri valgustusprintsiipe: otsest ja reflekteeruvat valgust ning nende kombinatsioone. Erinevate valgustite kasutamine tingis ka omanäolise siseviimistluse. Büroos on nii tavalist lage, mitut liiki ripplage, karniise, katuseaknaid, palju klaasist vaheseinu, aga samuti seinteta ruume.

Vaatamata stiilide segule on saavutatud ühtne, rahulik ja otstarbekas tulemus. Sisekujundajad kasutasid looduslikke materjale, naturaalset linoleumi ning kookosevaipu, protestina tüüplahenduste vastu. Igav struktuuriloogika lõhuti suurte põrandaplaatidega. Glamoxi töötajad nimetavad ennast naljatamisi mitte valgustite, vaid valguse müüjateks, seda nime uus büroo vääribki.

Hetkel kuum