14. oktoober 1997 kell 22:00

AB Elukindlustus soovib lähikuudel börsile minna

Eesti suuruselt teine elukindlustusselts AB Elukindlustus soovib noteerida lähikuudel aktsiad Tallinna väärtpaberibörsi lisanimekirjas.

AB Elukindlustuse nõukogu esimehe Leonid Apananski sõnul kavatseb firma lähiajal läbi viia aktsiate avaliku emissiooni.

«Oleme emissiooni korraldaja Hansa Investmentiga kokku leppinud ning aktsiate avaliku emissiooni ajalise eesmärgina on fikseeritud novembri esimene pool,» ütles Apananski.

Apananski sõnul on börsile mineku peamine eesmärk saada lisainvesteeringuid, valmistades ette firma positsiooni kiiresti kasvaval elukindlustusturul.

«See puudutab eelkõige tehnoloogilise baasi ja müügistruktuuride arengut, mis hakkab tulevikus mängima võtmerolli,» lisas Apananski.

AB Elukindlustuse esimese poolaasta auditeeritud kasum oli 1,952 mln krooni. Selle aasta kasumiprognoos on 7,7 mln krooni.

AB Elukindlustus kogus üheksa kuuga kindlustuspreemiaid ligi 16 mln krooni, sellest septembris 1,9 mln krooni. Ettevõtte aktsiakapital on hetkel 21 mln krooni ning turuosa 20 protsenti.

AB Elukindlustuse tuumikomanikuks on valdusfirma AB Kindlustuse Grupp. Firma edasikindlustuspartner on Swiss Re ja audiitor Deloitte & Touche. BNS

Hetkel kuum