15. oktoober 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Tallinna linn kavatseb oodata börsihindade langust ja Tallinna Panga linnaosaluse samadel tingimustel uuesti müüki panna.

Teisipäeval kukkus Tallinna Panga pealinnale kuulunud 6,4% osaluse oksjon osaliste puudumisel läbi, kuna potentsiaalsed ostjad pidasid alghinda -- 108,1 krooni aktsia ehk kokku 66,53 mln krooni -- liiga kõrgeks.

Kui keskmine hind, mille alusel volikogu otsusel linn oma osaluse müüb, langeb, saab Tallinna Panga 615 240 aktsiat taas müüki panna, ütles abilinnapea Ants Leemets.

Kui keskmine hind langeb 103-104 krooni tasemele, saab minna uuele katsele, rääkis Leemets. BNS

Maailmapank koostab ulatusliku majandusanalüüsi, mille eesmärk on aidata Eestil kavandada sobiv strateegia ühinemiseks ELiga, teatas maailmapanga Tallinna büroo juhataja Andrus Viirg.

Maailmapanga uurimus koostatakse panga ja Eesti vahel sõlmitud koostöökokkuleppe kohaselt.

Maailmapank analüüsib Eesti majanduse arengut ja kasvupotentsiaali ELi kaubandus- ja põllumajanduspoliitika kontekstis, avaliku ja erasektori investeerimisvajadusi energeetika, infrastuktuuri ja keskkonnakaitse alal, tööjõuturgu, sotsiaalkindlustus- ja haridussüsteemi ning vajalikke haldus- ja institutsioonilisi reforme ELiga liitumisel. BNS

Hoiupanga tütarettevõte Eesti Kindlustus kogus üheksa kuuga kindlustuspreemiaid 179,5 mln krooni ehk ligi kolmandiku võrra enam kui möödunud aasta samal perioodil, teatas firma börsile.

Eesti Kindlustuse ettevõtted kogusid 9 kuuga 37 mln krooni elukindlustus- ning 80 mln krooni liikluskindlustuspreemiaid. Era- ja juriidiliste isikute varakindlustuspreemiaid laekus 33,5 mln ja 22,5 mln krooni. Õnnetusjuhtumite vastu kindlustamisest said Eesti Kindlustuste grupi firmad preemiaid 6 mln kr. BNS

Majanduspolitsei kuulas üle korruptsioonis kahtlustatavad Tallinna linnaplaneerimisameti töötajad.

Üle kuulati kõik ajakirjanduses nimetatud planeerimisameti töötajad, keda seostati väidetava korruptsiooniga, ütles majanduspolitsei komissar Veljo Aleksandrov.

Ülekuulamine toimus varem linnavaraameti töötajate vastu algatatud kriminaalasja raames. «Esialgu pole veel selge, kas planeerimisameti juhtumi puhul algatatakse eraldi kriminaalasi või käsitletakse neid koos,» märkis Aleksandrov.

Majanduspolitsei sai teate korruptsioonijuhtumitest linnaplaneerimisametis ajakirjanduse kaudu. BNS

Leks Kindlustus kogus üheksa kuuga 71,3 miljonit krooni preemiaid, mis on 59 protsenti enam kui möödunud aasta samal perioodil.

Septembris kogus Leks preemiaid 8,7 mln krooni. BNS

Ehitusfirma AS EMV asutas 62,5% osalusega tütarettevõtte ASi E-Profiil, mis hakkab tegelema alumiiniumprofiilist akende, uste ja fassaadide tootmisega.

Ülejäänud aktsiad kuuluvad loodava ettevõtte tegevjuhtkonnale, ütles EMV finantsanalüütik Marko Kaha.

Kahe aasta jooksul on eesmärk saavutada 15--20% turuosa alumiiniumprofiilidest uste-akendeturul Eestis, ütles Kaha. Turu aastane maht on 100--150 mln krooni.

Lähiajal tahab E-Profiil alustada tootmist ka plastikprofiilidest. Peale Eesti turul tegutsemise on plaanis minna ka naaberturgudele Lätis ja Venemaal.

Eestis tegutseb samal alal vähemalt neli ettevõtet.BNS

Tartus töötavate katlamajade võimsusest tarbib linn vaid kahte kolmandikku.

Luunja katlamaja kasutab 80% oma võimsusest, keskkatlamaja töötab poole võimsusega, ülejäänute võimsusest on kasutatud veerand kuni pool.

Linnapea Roman Mugur ütles eile maavalitsuses Tartu soojamajanduse teemadel toimunud nõupidamisel, et juba Tartu soojamajanduse lähteülesanne oli vigane.

Esialgu nähti ette elanike arvu tõusu ja seega kaugkütte tarbimise tõusu. Tegelikkuses elanike arv väheneb ja sooja kokkuhoid on viinud tarbimise vähenemisele.

Abilinnapea Kaarel Sahk ütles, et pole välistatud, et mõni praegustest katlamajadest võib seisma jääda. BNS

Tartu Näituste messikeskuses algab täna viies Eesti tootjate mess Eelista Eestimaist.

Osalevaid firmasid on tänavu rekordarv -- 50, teatasid messi korraldajad. Külalistena on messil ka Läti tootjad.

Seminaril on ettekanded väikeettevõtluse, riikliku ekspordiabi süsteemi ja finantseerimisvõimaluste teemadel.

Mess on avatud laupäevani. BNS

Tallinna Äripanga bilansimaht kasvas Eesti Panga andmetel septembris 15,3% ja oli kuu lõpul 120,3 mln kr.

Tallinna Äripanga omavahendid moodustasid septembri lõpul 66,4 miljonit krooni, mis on 6,4 miljonit krooni enam kui hetkel kehtiv Eesti Panga normatiiv.

Klientide hoiuste kogumaht oli Tallinna Äripangas septembri lõpul 43,4 miljonit krooni ehk 4,4 protsenti vähem kui augusti lõpul.

Nõudmiseni hoiused moodustasid septembri lõpul 16,5 mln krooni ehk 8,3% vähem kui kuu varem. Tähtajaliste hoiuste kogumaht moodustas 26,9 mln krooni, kahanedes augustis 1,8%.

Panga laenuportfell oli augusti lõpus 15,1 mln krooni. Panga üldprovisjon moodustas 1,7 miljonit krooni. BNS

Täna algab Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses kolmepäevane telekommunikatsiooni-, meedia-, infotehnoloogia- ja koduelektroonikamess Tele 97.

«Tele 97 on Balti regioonile suunatud multimeedia mess, kus on esindatud side, meedia ja infotehnoloogia valdkonnad,» ütles messi korraldaja VELA Sidetehnika OÜ peakorraldaja Peep Põldsamm. BNS

Hetkel kuum