16. oktoober 1997 kell 22:00

Süvasadam Saaremaale

«Tahan uurida, kas on olemas sellise projekti reaalselt toimiv finantseerimisskeem,» on Märt Vooglaid öelnud ajalehele Oma Saar. Vooglaiu firmale Herald Holding kuulub Veere sadamat omava ASi Läätsa aktsiatest 40 protsenti. Sadama rajamist tutvustav prospekt, mida saab välja pakkuda ka potentsiaalsetele investoritele, peaks Talinvestis valmima aasta lõpul.

Vooglaid näeb 150--200 miljoni kroonise maksumusega projekti rahastajana välismaiseid investeerimisfonde, kes on suutelised Eestisse tooma väga odavat kapitali. Üks eeldusi sellise projekti realiseerimiseks ja välisraha saamiseks on tema sõnul riigi garantii või projektis osalemine. Riigi kaasamiseks Vooglaiu sõnul töö juba käib -- toimunud on esimesed kohtumised poliitikute ja riigiametnikega.

Kuna sadamad on praegu madala rentaablusega ettevõtted, ei saa sadamaomanikud suurt tulu loota. Tulu toob infrastruktuur, sadamaga kaasnev teenindus, sõnas Vooglaid. See on projekt, mis muudab Saaremaa tulevikus atraktiivsemaks teeninduspiirkonnaks, sõnas ta. ETA

Hetkel kuum