26. oktoober 1997 kell 22:00

Börs kosus langusest

Reedese börsipäeva esimese tunniga tegi börs läbi küll veel väikese languse, kuid keskpäevaks oli tõus juba üle 12 protsendi, langedes päeva lõpuks siiski 5 protsendi tasemele.

Suurima tõusu tegi reedel läbi neljapäevane suurim kukkuja Ühispanga aktsia.

HF Kapitali ASi maakler Kaur Elviste lausus, et neljapäeval ja reede hommikul saavutatud hinnatasemed meelitasid investoreid ostma, mistõttu hinnad hakkasid tõusma.

«Sunnitult ei olnud enam tarvis müüa, sest repoportfellid said realiseeritud,» lisas ta. Elviste sõnul võisid reedeks müüma jääda veel pangad, kellel oli huvi parandada likviidsusprobleeme.

Kaur Elviste sõnul võib aktsiate praegune hinnatase tõenäoliselt mõneks ajaks püsima jääda, sest investorid on muutunud väga ettevaatlikuks.

Elviste märkis, et 10--15protsendiline liikumine praegusest hinnatasemest allapoole on väga õrn maa. Kui keegi tekitab müügisurve, lähevad investorid sellega kergesti kaasa, lisas ta.

Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Tõnu Pekk ütles, et välisinvestorid on turul endiselt müümas ja kohalikud investorid ostmas. Tema sõnul on turu edasist käitumist raske prognoosida, sest hinnad kõiguvad suures ulatuses. Pekk märkis, et paanika rahaturul on vaibunud, mis peaks hästi mõjuma ka aktsiaturule.

Tallinna börsi reedene käive oli 222,6 miljonit krooni, vabaturul kaubeldi 4,4 miljoni krooni eest. ÄP

Hetkel kuum