29. oktoober 1997 kell 22:00

Sampos üllatab kunstiküllus

Asukoht:- Tallinn Rävala 2/ Kivisilla 8

Tellija:- Sampo Kindlustus

Ehitaja:- OÜ Eesti Ehitus

Arhitektuurse osa projekteerija:- Ilmar Heinsoo, ARX

Sisekujundaja:- Laura ja Ilkka Salo

Mööbel:- Martela kontorimööbel, T&T Mangi pehme mööbel

Põrandakate:- vaipkate Ancker

Kunst:- ligi 20 maali Sampo peakorteri kunstikogust

Üldpind:- 330 m²

Tööde valmimisaeg:- juuli

Maksumus:- pole rentnikuna Sampole teada

- Rävala Büroohoone ASi maja, mille üldprojekt valmis E-Inseneribüroos ja arhitektuurse lahenduse projekteeris arhitektuuribüroo ARX, järgib viimasel ajal Tallinna bürooehituses iseloomulikku arhitektuurset suundumust.

Näiteks Tallinna Panga ja valmivasse RETi kvartali hoonetesse pakutakse samamoodi rentnikele peaaegu valmis -- standardripplae, moodulvalgustuse, akende ja üldkoridoridega -- rendipinda, mis teeb rentnikule büroo sisustamise kahtlemata lihtsamaks, kuid sisekujundaja töö raskemaks.

«Lihtsalt etteantud kitsendustega ruumi on raskem omanäoliselt kujundada,» nentis Laura Salo. Teiseks tuleb alati lähtuda arhitektuurses lahenduses ettenähtud ruumikujunduse detailidest.

Sellele vaatamata on Sampos saavutatud isikupärane tulemus. Tellija jättis kujundajale küllaltki vabad käed, nõudes vaid, et kujunduses torkaks silma Sampo sinine firmavärv ja mööblivalikul tuleks lähtuda vanas büroos kasutatud Martela toodetest.

Sampo Kindlustuse juhataja Olavi Laido sõnul pole uus büroo vanast oluliselt suurem, kuid töökeskkond muutus tunduvalt funktsionaalsemaks.

Fuajees või vastuvõturuumis, kus kindlustajad viibivad lühikest aega, on valdavalt rõhutatult sinised ja ametlikud toonid ning plaaditud põrand. Tagumise büroo sisustus, kus asuvad töötajate ruumid ning kuhu klient satub pikemateks vestlusteks, jätab palju hubasema ja kindlama tunde. Põrandal on pehme vaipkate, sinise ja valge värvi külmus viimistluses on lõhutud kollase Martela ja pehme Mangi mööbliga.

Sampo büroos on üllatavalt palju kunstiteoseid, mis pärinevad Soome peakontori mahukast kunstikogust.

Abstraktsed maalid täiendavad Sampo modernse büroo kujundust ja muudavad töö lõpetatuks -- sest tavaliselt on just kunst see, mille arvel tellija ikkagi kokku hoiab.

Hetkel kuum