10. november 1997 kell 22:00

Eesti Gaasi aktsia nimiväärtus väheneb

ASi Eesti Gaas juhatuse esimees Aarne Saar ütles, et pärast Eesti Gaasi riigile kuulunud aktsiate suvist avalikku müüki on tekkinud väga palju aktsionäre, kellel on 1--3 aktsiat. 100kroonise nominaalhinna puhul on neil väga keeruline midagi aktsiaga ette võtta, selgitas Saar. Aktsia nimiväärtuse kümnekordse vähendamise korral peaks väikeaktsionäridel olema veidi lihtsam oma aktsiatega kaubelda, lisas ta.

Saar märkis, et kuna Eesti Gaasil on 2 protsenti aktsionäre, kellele kuulub 1000kroonise nimiväärtusega A-aktsiaid, antakse neile võimalus vahetada need vabaltkaubeldavate B-aktsiate vastu.

Ettevõtja Jaan Uustalu, kellele kuulub Eesti Gaasi A-aktsiaid, ütles, et temal pole midagi selle vastu, et oma aktsiad ringi vahetada. Põhimõtteliselt on aktsiate vahetamise idee selles, et Eesti Gaasi aktsionärid oleksid selgemalt määratletud, kinnitas Uustalu.

A-aktsiaid omaksid seejärel vaid strateegilised investorid Gazprom ja Ruhrgas ning väikeaktsionäride kätte jääksid B-aktsiad, lisas Uusküla.

«Me loodame, et küsimused saavad hõlpsasti lahendatud,» ütles Aarne Saar. Ta kinnitas, et suuraktsionäride nõusolek juhatuse ettepanekule on olemas.

Eesti Gaasi aktsiate nimiväärtuse muutmine ning A-aktsiate vahetamine B-aktsiate vastu peab aktsionäride erakorralisel koosolekul saama üheksa kümnendikku poolthäältest.

Eesti Gaas praeguse prognoosi kohaselt sellel aastal kasumit ei tooda.

Hetkel kuum