18. november 1997 kell 22:00

Terminaalid tulevad tagasi

Protsessor:- Intel Pentium 166 MHz MMX

Operatiivmälu:- 32 MB EDO (laiendatav 128 MBni)

Vahemälu:- 256 kB PB-SRAM

Võrguliides:- Ethernet-Controller 3COM (ISA)

Hind:- 17 500 kr

Allikas:- Datel

- Kõik püsivamad arvutikasutajad mäletavad kindlasti veel heleroheliste tekstidega terminaale, mida teenindas kuskil suures saalis asuv Tõeline Arvuti. 80ndatel aga saabusid ühemehe-arvutid, millega võis tegutseda sõltumata suurest ja võimsast keskusest.

Nüüd on terminaalide aeg tagasi tulemas, sest peaaegu kõik, mida infoühiskond edukaks töötamiseks vajab, on peidus võrgus: programmid, andmebaasid, tekstid. Laual olev arvuti peab suutma kõik need kiiresti kasutajani tuua.

Siemens Nixdorfi võrguarvuti on arvestatud siiski ka neile, kes ei ole veel valmis töökohale kõvakettata lihtsat terminaali paigutama. Scenic ProNeti võib kasutada nii võrgus kui tavalise PCna. Kui nõudmised töökohale on väikesed, samas aga võrgu läbilaskevõime suur, pakutakse standardkonfiguratsiooni. Kuigi ProNeti korpus on kompaktsem kui tavalistel PCdel, pakub see siiski laiendusvõimalusi.

Kui soovitakse kasutada programme mitte ainult võrgust laadides, vaid ka iseseisvalt, saab lisada kõvaketta, CD-ROMi seadme, Super Disk LS-120 seadme või videokonverentsisüsteemi, mis muudab arvuti traditsiooniliseks iseseisvaks PC-töökohaks. ProNet on turvaline: kuna puudub väline kettaseade, puudub ka võimalus infolekkeks. Lisavõimalusena saab liita ka kiipkaardilugeja.

ProNet sobib rangete turvanõuetega firmadele ja süsteemidele, kus on oluline üksikterminaali madal hind ja hoolduskulu.

Hetkel kuum