1. detsember 1997 kell 22:00

Pärnu puhkab siis, kui suvitajad läinud

Pärnu, mida viimase 50 aasta jooksul teati tubli ja tööka sadama- ning sanatooriumitelinnana, on tänaseks muutunud Eesti tähtsaimaks kuurortlinnaks.

Seetõttu muutub Pärnu ettevõtlusstruktuur üha rohkem selliseks, nagu ta oli sajandi alguses -- kuurortlinnale omane meelelahutustööstus tõstab linnas üha julgemalt pead. Kuigi Pärnus tegutseb terve rida Eestis tuntud ettevõtteid alates Viisnurgast ja lõpetades Rannila Profiiliga, kinnitab rannapiirkonda ning kesklinna tekkivate meelelahutuskohtade arvukus, et linnas areneb jõudsalt just turismimajandus.

Pärnakad ise on samuti juba kahetaktilise rütmi omaks võtnud: aktiivne tegevus toimub rannahooajal, talvel kogutakse tulevaste suvitajate vastuvõtuks rammu. Isegi politsei hingab Pärnus kahes rütmis.

«Suvi on politseile väga problemaatilne, sest sellel ajal käib linnast läbi 400 000 turisti, talvel on palju rahulikum ja vaiksem, « kinnitas Pärnu politsei pressiesindaja Romek Kosenkranius.

Politsei pressiesindja sõnul tekib igas kohas, kuhu kontsentreerub rohkem rahvast, varem või hiljem kriitilisi olukordi. Pärnus toimub igal suvel üha suuremal hulgal noorte väliüritusi ja see on ka põhjus, miks võrreldes eelmise aastaga on tunduvalt kasvanud tänavakuritegevus ja alaealiste sooritaud kuritegude arv.

Pärnule iseloomulik meelelahutustööstus pingestab peale turvafirmade ka politsei tööd ja väljakutsed klubide Las Vegas, Mirage ja Sunset juurde on suvel tavaliselt igaöised, kinnitas Romek Kosenkranius.

Kuritegevus suurenes Pärnus tänavu kaheksa kuuga 24,3% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. See peaks aga kõiki Pärnu korrakaitsjaid mõtlema panema, sest näiteks Tartus suurenes kuritegevus samal ajal kõigest 2%.

Hetkel kuum