7. detsember 1997 kell 22:00

Tõus Vene turul jätkus

Läti maaklerid kurtsid reedel, et ei suuda harjuda Unibanka topeltnoteerimisega Riia ja Londoni börsil, kuna hinnad eri turgudel liiguvad eri suundades. Mõningasest segadusest hoolimata oli börsi käive suhteliselt tugev. Põhinimekirjas langesid Unibanka ja Balta, ülejäänud aktsiad püsisid samal tasemel. Turuindeksid langesid murdosaliselt.

Vilniuse börsil aktsiate hinnad tõusid, kuid börsi käive püsis jätkuvalt madalal. Hinnatõusu põhjutasid lühiajalisele spekulatsioonile mängivad koduinvestorid. Välisinvestoreid turul pole, peale eestlaste, kes endiselt likvideerivad oma positsioone, ehkki väiksemas mahus kui varem. Suurema osa põhinimekirja käibest tegi Hermis, tõustes 192,9 litini

Vene aktsiate hinnad tõusid ka reedel. Maaklerite väitel oli ostjate hulgas arvukalt nii kodu- kui välismaiseid investoreid ning kauplemiskäive oli tugev 133 miljonit dollarit. Meeleolu on märgatavalt paranenud peale GKO tulumäärade tugevat langust viimastel päevadel. Turgu toetas ka uudis edukatest läbirääkimistest rahvusvahelise kriisiabipaketi koostamiseks Venemaale. Vastavad lepingud võidakse alla kirjutada järgmisel nädalal. Lisaks võeti vastu riigieelarve, mida nimetati juba rosinaks koogil. Tõus puudutas põhiliselt suurfirmasid, kuid ka mõned teise e?eloni aktsiad, nagu Kubanenergo, näitasid head minekut. Siiski on karta, et kriisis suuri kaotusi kandnud investeerimisfondid võivad järgmisel nädalal asuda kasumit võtma, mis peaks hindu taas alla tooma.

Neljapäeval näitasid USA turgudel tõusu vaid suuraktsiad. Parimal hetkel oli Dow plusspoolel koguni 82 punktiga, lõpetas aga vaid 18punktilise võiduga. Nii Nasdaq kui S&P500 langesid mõne punkti jagu. Turg ootas pingeliselt reedehommikusi tööturunäitajaid. Tööpuuduse järsust langusest oodati ohtu turgudele, kuid hoolimata kartuste täitumisest ja hommikusest langusest kauples Dow lõuna ajal juba 50 punkti plussis.

Hetkel kuum