16. detsember 1997 kell 22:00

Toshiba sülearvuti on tehnoloogia tipust

Protsessor:- Intel Pentium MMX 233 MHz

Operatiivmälu:- 32--160 MB

Vahemälu:- 512 kB

Ekraan:- värviline TFT, 13,3», 1024x768 punkti

Graafika:- VGA/SVGA, 4 MB mälu, 64bitine töötlus

Pordid:- RS-232, kahekordne infrapunaliides, video, USB

Kõvaketas:- 4,8 GB

Välised andmekandjad:- 3,5» disketiseade või 20x CD-ROM

DVD-seade:- kahe kiirusega, toetab CD-standardit

Orienteeruv hind:- 130 000 kr

Allikas:- Scribona Eesti

- Väiksema uue auto hinda maksev kaasaskantav arvuti Toshibalt teeb silmad ette meist enamiku laual olevatele kontoriarvutitele. Seega hakkab lõppema müüt sellest, et sülearvutid on oma tehnilistelt näitajatelt põlvkonna jagu lauaarvutitest maas. Sülearvutitootjad võivad julgemalt küsida oma toodangu eest ka kõvemat hinda, sest kui kaasaskantavas arvutis on mahtu ükskõik milliseks tööks -- graafikaks, tekstitöötluseks või multimeediaks. Kokku piisabki ainult ühest arvutist nii reisil kui büroos, kus töölaual dokki ühendades võib sülearvutit lauaarvutina kasutada.

Madala voolutarbega protsessor, mis töötab1,8 voldi tehnoloogiaga, ja Toshiba väljatöötatud 3,3-voldine mikroskeemitehnoloogia pikendavad arvuti aku tööaega neljale tunnile.

DVD-ROM sülearvuti küljes aga tähendab seda, et üle ekraani saab talutava kvaliteetiga vaadata MPEG2 kodeeringus videoid, müügimehed võivad 17 gigabaiti mahutaval DVD-kettal kaasas vedada oma müügikatalooge ja andmebaase.

Sülearvuti valitava seadme sahtlisse võib pista kas flopiseadme, CD-seadme, täiendava aku (sellega on tööaega kokku juba 8 tundi) või lisakõvaketta (kokku 9,1 miljardit baiti).

Hetkel kuum