29. jaanuar 1998 kell 22:00

Tätoveering on kallis lõbu

Iga kunstiliiki annab vääriti mõista, kuid tätoveerimine pole ainult allmaailma tegelaste või meremeeste pärusmaa, on sigarette müüv neiu veendunud. Sama kinnitab ka varieteetantsija Triin, kes otsustas kehakaunistuse kasuks alles paar päeva tagasi.

«Kehakaunistuste tegemiseks piisab kunstiandest, fantaasiast ja teadmistest,» lausub Max Tattoo Studio kunstnik Rudolf. Tema sõnul on nende ateljee ainus sarnane stuudio Tallinnas.

«Teised on lihtsalt kosmeetikasalongides tegutsevad isehakkajad,» väidab Rudolf.

Õismäe teel tegutsev kunstnik Konstantin Veselov teatab, et kogemuste poolest ei jää ta Max Tattoo Studiole alla. «Olen kunstnik ja teen oma tööd täie tõsidusega,» kinnitab ta. «Minu käe all on inimese nahk ja keha ning ma vastutan tulemuse eest.»

Sotsiaalministeeriumi litsentsibüroo peaspetsialist Malle Remmelgas ütleb, et tätoveerimine ei kuulu litsentseeritavate tegevusalade hulka.

Kliendid Triin ja Marju usaldavad kunstnik Veselovi täielikult. «Pärast seda, kui lasin endale tätoveeringu teha, saatsin oma poiss-sõbra ka siia stuudiosse,» räägib Marju. «Tema nahk on minu omast erinev ja tulemuse saamiseks tuli kehakaunistust kolm korda üle teha. Parandused tegi Konstantin tasuta.»

Max Tattoo Studio töötajate sõnul ei tee nad tätoveeringuid alla kuueteistkümne aastastele noortele. «Kui keegi tuleb alla nimetatud vanusepiiri, peab tal mõni vanematest kaasas olema, kes selleks loa annab,» kinnitavad kunstnikud.

Konstantin Veselovi sõnul tuli tema juurde hiljuti üks alaealine, kes tahtis saada kaelale vampiirihammustust. Mõlema stuudio töötajad kinnitavad, et nad ei tee tätoveeringuid erootilistele kehaosadele. Naiste puhul tehakse kehakaunistusi aga istmikule, kuhu tellitakse üsna palju tätoveeringuid.

Max Tattoo Studio töötajate sõnul ei oska klient alati esimesel päeval otsustada. Mõni käib stuudios mitu päeva järjest, enne kui valiku teeb, ütlevad nad.

Marju tunnistab, et tema ei mõelnud kaua. «Juhus tuli mulle appi ja pidin kiiresti otsustama, sest sain tätoveeringu tasuta,» lausub ta. «Kahetsustunne tuleb hiljem, kuid nüüd olen pildiga õlal harjunud.»

Max Tattoo Studio töötajate sõnul on nende kalleim töö maksnud 7000 krooni. «Üks klient tuli ja tahtis saada selja peale värvilist suurt tätoveeringut,» räägib Rudolf.

Samas lisavad tätoveerijad, et suuri värvilisi pilte üldiselt ei tellita. Kui kogu selg värvilist kaunistust täis teha, läheb see maksma kuni 10 000 krooni.

Konstantin Veselovi sõnul tätoveeringuid tehes rikkaks ei saa, kuid ära aitab elada küll. Suvel ja kevadel läheb paremini, tunnistab ta.

Hetkel kuum