Pankrotihaldur sõnas, et kohtule esitatud hagidega taotleb ta AUMA vara ja aktsiatega seotud ostu-müügilepingute ja tasaarvelduslepingute kehtetuks tunnistamist ning vara tagasivõitmist. Aasta tagasi pankrotistunud AUMA viisid Lea Kurbeli sõnul põhja rasked juhtimisvead ning raamatupidamise ebarahuldav korraldamine.
Pankrotihaldur tunnistas, et veebruaris peaks valmima ettevõtte raamatupidamise audit, millest oleneb võimalik taotlus algatada kriminaalasi AUMA juhi ja põhiomaniku Urmas Matsalu suhtes.
Tallinna linnakohus on jõudnud ligi pooled pankrotihalduri algatatud hagiavaldused läbi vaadata ja kõik senised kohtuotsused on tehtud AUMA kui pankrotipesa kasuks.
Urmas Matsalu on nimetanud AUMA pankroti põhjuseks paari suurema ehitusobjektiga tekkinud kahju, samuti liiga suuri garantiikohustusi Kanadast imporditud ehitusmaterjalide osas.
Matsalu on põhjendanud AUMA vara vähesust sellega, et enne lõplikku põhjaminekut püüti päästa, mis päästa annab. Ettevõtte ligi viie miljoni kroonine võlg õnnestus tema väitel vähendada kolme miljoni kroonini, lisaks on ta seadnud kahtluse alla Hüvitusfondi rohkem kui 800 000kroonise nõude. Viimasest tuleneb AUMA Investeeringu hagiavaldus AUMA vastu.
Urmas Matsalu on ASi Kalipon ainuomanik, kelle vastu on pankrotihaldur esitanud kaks hagi kogusummas 330 100 krooni.
AUMA vastu on esitatud nõudeid 3,3 miljoni krooni ulatuses, millele lisandub veel üle 160 000 Soome marga. Pankrotistunud ettevõtte suurimad võlausaldajad on maksuamet ja Hüvitusfond.
Seotud lood
Eestis on laialdane kohtupraktika selle kohta, kus juhatuse liikmelt on maksejõuetu äriühingu maksuvõlg sisse nõutud, sest juht on rikkunud oma lojaalsus- või hoolsuskohutust, ütles endine riigi peaprokurör, Soraineni advokaadibüroo partner ja vandeadvokaat Norman Aas.
Enimloetud
5
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele