AUMA pankrotist sündis kümme kohtuasja

05. veebruar 1998, 00:00

Pankrotihaldur sõnas, et kohtule esitatud hagidega taotleb ta AUMA vara ja aktsiatega seotud ostu-müügilepingute ja tasaarvelduslepingute kehtetuks tunnistamist ning vara tagasivõitmist. Aasta tagasi pankrotistunud AUMA viisid Lea Kurbeli sõnul põhja rasked juhtimisvead ning raamatupidamise ebarahuldav korraldamine.

Pankrotihaldur tunnistas, et veebruaris peaks valmima ettevõtte raamatupidamise audit, millest oleneb võimalik taotlus algatada kriminaalasi AUMA juhi ja põhiomaniku Urmas Matsalu suhtes.

Tallinna linnakohus on jõudnud ligi pooled pankrotihalduri algatatud hagiavaldused läbi vaadata ja kõik senised kohtuotsused on tehtud AUMA kui pankrotipesa kasuks.

Urmas Matsalu on nimetanud AUMA pankroti põhjuseks paari suurema ehitusobjektiga tekkinud kahju, samuti liiga suuri garantiikohustusi Kanadast imporditud ehitusmaterjalide osas.

Matsalu on põhjendanud AUMA vara vähesust sellega, et enne lõplikku põhjaminekut püüti päästa, mis päästa annab. Ettevõtte ligi viie miljoni kroonine võlg õnnestus tema väitel vähendada kolme miljoni kroonini, lisaks on ta seadnud kahtluse alla Hüvitusfondi rohkem kui 800 000kroonise nõude. Viimasest tuleneb AUMA Investeeringu hagiavaldus AUMA vastu.

Urmas Matsalu on ASi Kalipon ainuomanik, kelle vastu on pankrotihaldur esitanud kaks hagi kogusummas 330 100 krooni.

AUMA vastu on esitatud nõudeid 3,3 miljoni krooni ulatuses, millele lisandub veel üle 160 000 Soome marga. Pankrotistunud ettevõtte suurimad võlausaldajad on maksuamet ja Hüvitusfond.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing