18. veebruar 1998 kell 22:00

Kolm kandidaati Paldiski Põhjasadamate aktsiatele

«Põhjasadama aktsiate müüki võib pidada õnnestunuks, sest laekus kolm tõsist ostupakkumust, kellega linn alustas kohe ka läbirääkimisi,» ütles Paldiski linnapea Jaan Mölder.

Mölderi sõnul otsustab linnavalitsus järgmisel nädalal, kellele pool sadamast müüa. «Samas on võimalik, et sobitatakse kokku mitu pakkumust,» lisas ta.

50 protsendi aktsiate müügihind selgub läbirääkimiste käigus, ütles Mölder. «Praegu on saja protsendi aktsiate väärtus 4,5 miljonit krooni,» lisas ta.

Mölderi sõnul otsustas Paldiski linn müüa pooled sadama aktsiad, et saada juurde investeeringuid, mis tagaksid sadama kiire arengu, ning saada tagasi raha, mis linn sadamasse omavahenditest investeeris.

Põhjasadama direktori Heldur Suuni sõnul tahab linn Paldiskisse ehitada keemiaterminaali. Põhjasadama üks idee on selle kaudu kaupu Vahemere piirkonda toimetada, märkis ta.

Plaani teostamiseks loodetakse laenu saada välispankadelt, osaliselt peaksid projekti finantseerima ka tulevased operaatorid.

1997. aastal käis sadamas 80 laeva ja kaubakäive oli 110 000 tonni. Eelmise aasta lõpetas sadam esmakordselt väikese kasumiga. BNS

Hetkel kuum