11. märts 1998 kell 22:00

Arno Mägi ei taandu ähvarduste survel

Ma pole ähvardusi olulisteks pidanud, rääkis Mägi. «Need on laadis, et kui ma oma raha kätte ei saa, siis juhtub teiega midagi.» Mägi sõnul on tal mõned ähvardajad ka nimepidi teada. Viimati ähvardati Mägi paar päeva tagasi.

Üheks põhjuseks pidas Mägi oma tervist, mis ei pea suurele koormusele vastu.

Mägi tunnistas, et ta on enesetaandamist Ookeani pankrotihalduri kohalt kaalunud. «Pankrotimenetluse käigus on tekkinud olukord, kus ma vajan vastuseid mõningatele küsimustele,» oli ta põiklev. «Kui vastused käes, analüüsin olukorda ja seejärel otsustan, kas pean võimalikuks jätkata või mitte.»

Mägi sõnul esitab ta maikuus kohtule järjekordse pankrotimenetlust puudutava ettekande. «Selleks ajaks on üht-teist selgunud,» ütles Mägi ja lisas, et võimaliku enesetaandamise põhjused avalikustab ta kohtule.

Küsimusele, kas põhjuseks võivad olla lahkehelid Ookeani teise pankrotihalduri Aivar Leismanniga, vastas Mägi eitavalt. «Kõik, mida me pankrotimenetluses koostöös Leismanniga ette oleme võtnud, on üldjoontes õnnestunud,» kommenteeris Mägi.

Leismann tunnistas, et Mägi teisipäeval tehtud avaldus oli talle ootamatu. «Me pole omavahel kunagi enese võimalikust taandamisest rääkinud,» märkis Leismann.

Mägi ja Leismann on koos menetlenud ASide LMRA Holding ja Agrofirma Pärnu pankrotimenetlust. Praegu tegelevad nad ASi Vasar pankrotimenetlusega.

Hetkel kuum