24. märts 1998 kell 22:00

Eestis esimene tahvlitehas

Toodangu valik on väga lai -- väiksematest kirjutustahvlitest kuni konverentsisaalide sisustuseni. Ka hinnaklass on ulatuslik. Põhiliselt Venemaale eksporditav konverentsisaali sisustus võib maksta kuni miljon krooni.

Eesti turul on põhiliseks müügiartikliks esitlustahvlid ning koolides kasutatavad kriidi- ja markeritahvlid. Praegune koolide tahvlipark on väga nõrk. Paljusid tahvleid pole vahetatud juba paarkümmend aastat.

Eesti koolid on seniajani kasutanud liikuvate külgedega tahvleid, mille maksumus ulatub 12 000 kroonini. Meie pakume tavalist ühes tükis tahvlit, mille maksumus on alla 5000 krooni. Õpetajale on see võib-olla ebamugavam, kuid rahaliselt soodsam, ütles TK Abstracta Eesti ASi tootmisdirektor Ants Reinumägi ETA-le.

TK Abstracta Eesti AS ise müügiga ei tegele. Kogu toodang läheb Eestist välja ja tuleb pärast edasimüüjate kaudu meile tagasi. Suuremad müüjad on Isku, kes kaupleb konverentsisaalide sisustusega, ja Infotark, kes müüb väiksemaid esitlustahvleid.

Reinumäe sõnul ei ole Eestis teist ettevõtet, kes toodaks vaid tahvleid. On puidutöökojad, kellele see on kõrval- või lisatöö.

Tehast hakati ehitama 1998. a algul, see tegutseb endise töökoja ruumides. Tehnika pärineb Soomest. Kõik, mida saab kohapeal teha, tehakse Eestis. Tahvlimaterjal tuleb Jaapanist. ETA

Hetkel kuum