13. aprill 1998 kell 22:00

Suurim võlaküsija on maksuamet

Võlanõudeid likvideeritavatele ettevõtetele saab äriseadustiku järgi esitada nelja kuu jooksul pärast likvideerimisteate ilmumist Riigi Teatajas. Aprilli alguseks oli see tähtaeg ümber saanud Saaremaa, Hiiumaa, Lääne-Viru ja Valgamaa piirkonnas likvideeritavatel ettevõtetel. Tallinna ettevõtete puhul saab esimesi kokkuvõtteid teha aprilli lõpus. Üldse on Riigi Teatajas ilmunud 19 284 ettevõtte likvideerimisteade.

Ettevõtteregistri osakonnajuhataja Maie Lepa sõnul tuleb 60--70% võlanõudeid peamiselt maksuametitelt, ülejäänud muudelt kreeditoridelt.

Saaremaa maksuameti direktor Olev Martinson ütles, et paljudelt likvideeritavatelt ettevõtetelt on maksuamet võlga mitu aastat püüdnud kätte saada, kuid tulemusteta.

Seepärast esitas maksuamet kohtusse võlataotluse vaid 65 ettevõtte kohta, ehkki likvideeritavaid oli kolm korda rohkem.

Martinson lisas, et äriseadustikus on selle koha peal auk -- kes ja kuidas likvideerib ettevõtted, kellel on võlad, kuid keegi ei taha neid välja nõuda.

Maie Lepp ütles, et ettevõtteregister kustutab registrist ka võlgades ettevõtte, juhul kui keegi pole võlanõuet esitanud. Ettevõtteregister saab likvideerimiseks korralduse kohtuasutusest ja kui sinna pole avaldusi tehtud, siis järelikult polnud nõudeid, selgitas ta.

Hetkel kuum