27. aprill 1998 kell 22:00

Erastamisagentuur peab aktsiad müüma Nestele

Eesti Gaasi suuraktsionärid Saksa gaasifirma Ruhrgas ja Venemaa kontsern Gazprom on andnud nõusoleku, et riik võib müüa oma Eesti Gaasi aktsiad Nestele. Sarnet kinnitas, et praeguses olukorras on ainsaks läbirääkimiste teemaks hind, millega aktsiad Nestele müüa.

Lähema kuu jooksul suurendavad Eesti Gaasi teised kaks suuraktsionäri oma osaluse riigilt eelisostuõigusega 17% aktsiaid ostes. Pärast tehingut on Ruhrgasi osalus 22% ja Gazpromil 40%.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet ütles, et iga mistahes muu kolmanda aktsionäri kaasamiseks peab agentuur saama nõusoleku Ruhrgasilt ja Gazpromilt. «Kui praegused suuraktsionärid on öelnud, et neile sobib Neste, siis on karta, et nad teiste kaasamiseks nõusolekut ei anna,» tunnistas Sarnet.

Erastamisagentuuri peadirektori sõnul on tõenäoline, et läbirääkimised Nestega venivad sügiseni.

ASi Eesti Gaas juhatuse esimees Aarne Saar ütles, et ka tema arvamuse kohaselt kestavad läbirääkimised Nestele aktsiate müügi asjus kaua. «Neste peab tema sõnul kõigepealt tutvuma lähemalt meie firma ja tulevikuplaanidega ning pidama läbirääkimisi. Ma arvan, et kõige reaalsem tähtaeg on aasta lõpp või järgmise aasta algus,» rääkis Saar.

Saar kinnitas, et tegelikult on Neste juba möödunud aasta lõpus omandanud väikse hulga Eesti Gaasi B-aktsiaid ja on praegu väikeaktsionär.

Tõenäoliselt maikuus saadab Neste oma spetsialistid Eesti Gaasi finantsseisu ja tulevikuperspektiivi selgitama.

Hetkel kuum