29. aprill 1998 kell 22:00

Leks Kindlustus prognoosib poolemiljonilist kasumit

Selle aasta kasumiprognoosi tegemisel on arvesse võetud ka kindlustusseltsi ETAS liitumine Leksiga.

Eelmise aasta alguses prognoosis Leks seltsi 1997. aasta kasumiks 8,9 mln krooni. Leks Kindlustuse juhatuse esimehe Raul Kastani sõnul põhjustasid kahjumi investeeringud seltsi Läti ja Leedu tütarfirmadesse. «Näiteks seoses aktsiatesse ja tütarfirmadesse investeerimise ning börsilangusega oli investeeringutelt saamata jäänud tulu nii elu kui ka varakindlustuses kokku viis miljonit krooni,» ütles Kastan.

Aktsionäride üldkoosolek kinnitas nõukogu otsuse emiteerida 300 000 aktsiat kindlustusseltside Ukio Draudimas ning Saules Laiks töötajatele aktsiaoptsiooni tegemiseks.

Leks Kindlustuse nõukogu esimees Guido Sammelselg ütles, et Leks peab praegu tugevalt tegelema Läti ja Leedu tütarfirmade töötajate ja juhtkondade komplekteerimise ja motiveerimisega.

Aktsionärid andsid nõukogule ka õiguse emiteerida kolme aasta jooksul kuni kaks miljonit uut Leks Kindlustuse aktsiat. Sammelselja sõnul on uute aktsiate emiteerimine vajalik Swiss Re osaluse säilitamiseks Leks Kindlustuse aktsiakapitalis pärast ETAS Kindlustuse liitumist Leks Kindlustusega. Üldkoosolek andis nõukogule õiguse emiteerida 300 000 uut aktsiat kindlustuskontsernile Swiss Re hinnaga 38 krooni aktsia.

Raul Kastan rääkis, et Leks plaanib sel aastal edasisi investeeringuid teistesse Balti riikide elukindlustusseltsidesse ja kahjukäsitlusettevõtetesse.

Eesti elukindlustusturul loodab Leks haarata 1998. aasta lõpuks 10protsendilise turuosa ning kasvatada kogutavate kindlustuspreemiate mahtu praeguselt 8,9 miljonilt kroonilt 22 miljonile kroonile. 1999. aastal loodetakse Leks Kindlustuse aktsia viia Tallinna väärtpaberibörsi lisanimekirjast üle põhinimekirja.

Kastan ütles, et seoses Tallinna Panga ja Ühispanga ühinemisega ei ole kindlustusseltside Seesam ja Leks liitumine veel kõne alla tulnud. Samas on täiesti normaalne, et kui ühinenud Ühispank soovib olla Eesti finantsturul üks suuremaid tegijaid ning muutuda kogu Baltikumi finantskontserniks, on nende jaoks väga tähtis suurendada osalust kindlustusturul, ütles Kastan.

Seesam Kindlustuse juhatuse esimees Ivo Kuldmäe ütles, et kahe seltsi liitumine on ainult omanike küsimus. Ta ei välistanud, et Seesam Kindlustuse üldkoosolekul mais võivad kindlustusseltside edasised tegevusplaanid arutusele tulla. Samas ütles Kuldmäe, et praegu alles lõpetamata pankade ühinemise ja Leks ning ETAS Kindlustuse liitumise juures on vähe tõenäoline, et uus ühinemine lähikuudel kõne alla tuleb.

Hetkel kuum